Одруження в перерві між боями: у Тернополі – весільний бум серед воїнів АТО

Опубліковано:
4 Грудня, 2014 о 01:40

Війна не зупиняє кохання. Хлопці, які повертаються з передової, все частіше ведуть дівчат під вінець. Щоправда, багатьом із них доводиться одразу ж після весілля знову їхати воювати на Схід. 

 



З Палацу щастя – на війну

 

– До прийняття важливих рішень, таких як весілля, молодих підштовхують складні обставини, в яких вони опинилися, – каже начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби міського управління юстиції Ольга Говорченко. – Відбувається переосмислення цінностей. Вчора вони були ще хлопець і дівчина, сьогодні ж він – захисник Вітчизни, а вона – берегиня домашнього затишку. Усвідомлення того, що вдома чекають, допомагає легше пройти всі труднощі військових дій.

 

За останні місяці у тернопільському РАЦСі (або, як його ще романтично називають, – Палаці щастя) розписали понад 20 пар, у яких наречений направляється в зону АТО або ж приїхав додому в коротку відпустку. Зазвичай молодята відмовляються від урочистостей і звичного весільного пафосу: приходять лише удвох, міцно тримаючись за руки.

 

Такі шлюби, кажуть працівники РАЦСу, зворушують до сліз. Не можуть стримати почуттів і дівчата, які стають на рушничок щастя. Замість медового місяця їх чекають тривоги за коханого. Хлопці ж, буває, приходять не лише у військовій формі, а одразу з наплічниками. Були ситуації, коли з Палацу щастя вони поспішали на потяг, щоб їхати у зону бойових дій, на передову.

 

Війна підштовхує до весілля не лише молоді пари, а й з’єднує тих, хто колись розчарувався в інституті шлюбу.

 

– До нас приходили кілька таких пар, які вже були одружені й розлучилися. Але дізнавшись, що чоловіка направляють на Схід, вони вирішили поновити свої стосунки задля дітей, – розповідає Ольга Говорченко.

 

Шлюб за один день

 

Працівники відділу реєстрації шлюбів ідуть назустріч воїнам. Бійці АТО можуть одружитися зі своїми обраницями, так би мовити, не виходячи з РАЦСу – у той же день, коли подають заяви.

 

– Учасники бойових дій мають право звернутися з проханням скоротити термін реєстрації шлюбу, який, згідно із законодавством, становить один місяць, – додає пані Ольга. – Для цього необхідно представити документи про військову службу в зоні АТО чи мобілізаційне посвідчення з військкомату, посвідку про відпустку. За цих умов наречені зможуть узаконити стосунки після подання заяви або в будь-який інший день протягом місяця.

 

Незважаючи на те, що в листопаді-грудні кількість весіль традиційно йде на спад, серед учасників АТО охочих одружитися не меншає. Одну з таких пар, згадує Ольга Говорченко, розписували тиждень тому. Він приїхав із зони АТО у відпустку на 10 днів, аби повести кохану до шлюбу. Наречена без вагань погодилась.

 

Коли вдома чекають…

 

Військово-польові весілля, коли бійці поспішають узаконити стосунки зі своїми обраницями, вже стають трендом по всій Україні. Психологи пояснюють: людині важливо відчувати свою значимість і підтримку. І не тільки від товаришів, а й від протилежної статі. Знати, що ти важливий, що тебе чекають, піклуються про тебе і вірять – це не просто важливо, а життєво необхідно для людей, які перебувають у складних, небезпечних умовах.

 

Дружини ж бійців сподіваються: невдовзі воєнні дії на сході України завершаться, і їхні кохані повернуться додому живими та неушкодженими.

 

Антоніна БРИК.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #АТО, #бійці, #весілля, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #одруження, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі





Інтерв'ю
«Spektr» – нове лице відомої стоматології
10:14, 17 Листопада, 2024

«Spektr» – нове лице відомої стоматології

ТОП новини тернопільщини: