Одразу двоє тернополян вважають себе переможцями електронних торгів

Опубліковано:
7 Червня, 2015

Одразу двоє людей вважають себе переможцями електронних торгів за об’єкт нерухомості. Половину будинку чомусь продавали двічі у різні дні…

 

Аукціони онлайн — це спосіб продажу арештованого та конфіскованого майна. Речі, транспорт, будівлі, квартири — за все це можна поторгуватися на електронних торгах, які організовує структурний підрозділ Мін’юсту.

 

Фінальна вартість цих об’єктів часто значно менша, ніж на ринку.

 

Не міг робити ставок
В ідеалі, такий спосіб вигідний: зареєструвався, заплатив внесок, запропонував кращу ціну з-поміж присутніх і виграв. Але не завжди так буває. У редакцію звернувся житель області, який розповів про проблему з онлайн-аукціоном. Мова йде про торг за половину нежитлового будинку у Чортківському районі.

– Електронний торг за об’єкт відбувався 2 березня цього року, – говорить Віктор Бельзецький. – Я зареєструвався, заплатив за участь і вносив свої цінові пропозиції. Проте система почала зависати. Я не міг зробити ставку. Отримав декілька сервісних листів із повідомленням про те, що ресурс перезавантажений і є проблема в інших учасників. В одному з листів була інформація, що торг перенесли на 6 березня. Шостого числа я знову взяв участь в аукціоні і виграв з кращою ціною — більше 50 тисяч гривень. Та, як з’ясувалося згодом, є ще один переможець щодо цього ж об’єкта у торгах. І переміг він 2 березня. Тобто у тих торгах, які офіційно зупинили і перенесли.
Сума, з якою учасник переміг 2 березня, – вдвічі нижча, аніж та, з якою переміг пан Бельзецький 6 березня. Нагадаємо, що йдеться про один і той же об’єкт, торги за яким проводили в два різні дні. Тож кожен з учасників переможцем вважає себе.
Аби розібратися в ситуації, ми з інформаційним запитом звернулися до ДП «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України, яке й проводило онлайн-торг. Запитали про два дні проведення аукціону, різних переможців та проблеми, на які нарікав читач. Крім того, на нашому сайті розмістили оголошення щодо пошуку інших учасників торгів за вказаний об’єкт, які відбувалися 2 та 6 березня. Це зробили, бо ж персональної інформації на сайті торгів (https://torgi.minjust.gov.ua – авт.) немає, а покупці позначені як “учасник 1″, “учасник 2″ і т. д.
Заплатив удвічі менше
На нашу публікацію відгукнувся житель області, який також змагався за об’єкт 2 березня. Чоловік підтвердив: можливість робити ставки у торгах була заблокована.
– Я не знаю, чи це “глюк” системи, чи це перевантаження, чи злий умисел, але у мене змоги робити ставок не було, – каже пан Андрій (прізвище редакції відоме – прим. авт.). – Так не має бути. Мене позбавили шансу на добросовісний торг, хоч я і зареєструвався, заплатив внесок. У мене небагато досвіду в таких торгах, але якщо трапляються подібні речі, де є два торги і два переможці, то постає питання про адекватність цієї системи.
Інші учасники, зокрема і переможець торгів 2-го числа, не відгукнулись. Відповідь від “Інформаційного центру”, яку ми отримали, була скромною. Там не відповіли на наші питання щодо двох днів торгів та технічні проблеми. Однак проінформували, що, згідно з протоколом електронних торгів від 2 березня, торги за лотом 43134 (половина нежитлового будинку в Чортківському районі – прим. авт.) відбулись. “Під час проведення торгів цінові пропозиції надійшли від двох учасників торгів. Переможцем електронних торгів визначено учасника, який запропонував найвищу цінову пропозицію”. Найвищою ціновою пропозицією була сума 27 тисяч 804 гривні, яка лише на півтори тисячі вища від стартової. Підтвердженням того, що 2 березня були проблеми з можливістю робити ставки, є й те, що з сімох зареєстрованих учасників лише двоє змогли внести пропозиції…
Зараз щодо цього лоту та проблемних торгів триває судовий розгляд. Переможець торгів від 6 березня, який переміг із сумою понад 50 тисяч гривень, просить Феміду визначити, хто ж таки переможець. Після завершення розгляду ми напишемо про результат. Зі свого боку, закликаємо правоохоронців перевірити викладені у публікації факти. Потенційним учасникам торгів варто знати, що система, вочевидь, неідеальна, тож повідомлення “торги перенесені” зовсім не означають, що їх перенесли. Якщо ви зіткнулися з подібними проблемами в електронних торгах, просимо звертатися в редакцію.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади
13:58, 21 Квітня, 2024

Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади

Блоги

ТОП новини тернопільщини: