Щоб закликати депутатів прийняти мудре рішення і ні в якому разі не дозволити будівництва ГЕС – під обласну раду та адміністрацію прийшли екологи, науковці, громадські активісти та навіть жителі із прилеглих до Дністра територій.
Перегляньте також:
- Тернополянка шукала роботу і втратила понад 100 тисяч гривень
- «Контінентал» допоміг облаштувати спортивний та дитячі майданчики в Оришківцях
Турист і громадський активіст Борис Гора навіть привіз із собою на власній автівці катамаран, щоб привернути увагу політиків до проблеми. «Я більше 30 років займаюся туризмом і більше 20 років сплавляю по Дністру туристів. Я намагаюся людям показати, що навіть не маючи великих грошей і змоги їхати на південь України на море, в Карпати чи на закордонні курорти, можна добре відпочити тут, на місці, на Дністрі, тут можна і просто гарно провести час біля води серед неймовірної краси, а можна й зайнятися екстремальним відпочинком – сплавом, який дає неймовірні емоції і враження. А в нас оце все хочуть забрати – нашу перлину, наш Дністер хочуть просто знищити. Ми не можемо цього допустити і тому сьогодні я прийшов пікетувати ОДА і говорити з депутатами та керівниками області» – каже Борис Гора.
Екологи стверджують, що зводити гідроелектростанцію на Дністрі аж ніяк не можна, адже по-перше, це територія Національного заповідника, по-друге, у разі будівництва ГЕС питна вода, яку споживає мільйон населення втратить свою якість і хто зна чи буде взагалі придатна для вживання, крім того, вимруть рідкісні види риб. А ще, наголошує еколог Олександр Філь, якщо зведуть ГЕС, під воду підуть 4 тисячі гектарів родючих земель, на яких зараз люди вирощують чудовий урожай -«місцевих жителів доведеться відселяти, це просто неприпустимо, це практично одні мінуси» – каже Олександр Філь.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які села затопить, якщо на Дністрі збудують ГЕС?
І врешті, гідроелектростанції, яка могла б перетворити Дністер на екологічне лихо – не буде. Проти будівництва каскаду ГЕС проголосували депутати обласної ради. Народні обранці навіть вирішили голосувати не за пропонований мораторій на будівництво, а саме за заборону, адже мораторій би означав, що питання всього-на-всього відклали на якийсь час і потім до нього повернутися. Тому вирішили чітко – заборонити. Спеціальна комісія з часу попередньої сесії облради детально вивчала це питання і дійшла висновку, що зведення ГЕС згубно вплине на екологію не лише Тернопільщини, а й інших областей, а вигода від виробництва буде не велика, адже на електростанції зможуть працювати лише кілька десятків людей.
Не зважаючи на заборону зведення ГЕС, Кабінет Міністрів може дати дозвіл на розробку проекту на будівництво електростанції, який коштує 100 мільйонів гривень і таким чином це може бути просто відмивання грошей на непотрібному нікому документі. Тому, після прийняття рішення про заборону будівництва ГЕС, депутати обласної ради відразу вирішили скерувати до Кабміну звернення щодо припинення фінансування та розробки проекту будівництва каскаду ГЕС на Дністрі.