5 січня Національний банк України ввів в обіг дві пам’ятні монети – номіналом 5 гривень з нейзильберу та 20 гривень зі срібла – “Щедрик”, присвячені 100-річчю першого хорового виконання твору Леонтовича. “Щедрик” – одна з найпопулярніших обробок українського композитора Миколи Леонтовича, над якою він працював майже все життя, знана не лише в Україні, а й в усьому світі під назвою “колядка дзвонів”.
Перегляньте також:
- «Веселі канікули з Богом» у Дністровському каньйоні: для дітей влаштували розваги
- У селі біля Тернополя затримали снайпера
Срібна монета не звичайна, а оздоблена блакитним дорогоцінним камінчиком (кубічний оксид цирконію діаметром 2,0 мм) та різнокольоровим голографічним зображенням. 5-гривневих монет випустять 50 тисяч, а 20-гривневих – 3 тисячі. Монети продовжують серію “Українська спадщина”.
Вартість пам’ятних монет поки не відома.