Новим головою СБУ замість Василя Малюка став Євген Хмара
- Опубліковано: Марта Сахно
- —
- 5 Січня, 2026 о 13:46
Начальник спецпідрозділу “Альфа” Служби безпеки України Євген Хмара став новим керівником СБУ після відставки Василя Малюка.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Президент України доручив Василю Малюку зробити напрямок наших асиметричних операцій найсильнішим у світі. Зеленський повідомив, що Василь Васильович продовжить працювати у системі СБУ, але йде з посади очільника.

“Йду з посади Голови Служби безпеки. Залишаюсь в системі СБУ реалізовувати асиметричні спецоперації світового рівня, які й надалі будуть завдавати ворогу максимальної шкоди.
Впевнений, що сильна і сучасна спецслужба – запорука безпеки нашої держави. На це спрямовані зміни, які впроваджує Президент України у сфері оборони, і я дякую йому.
Вірю в справедливий мир та розквіт України.
З великою вдячністю за підтримку – колективу Служби, всім бойовим побратимам та народу України. Вічна шана тим, хто віддав життя за наше майбутнє.
Честь маю!
Генерал-лейтенант
Герой України
Василь Малюк”, – повідомив колишній голова СБУ.
«Зустрівся з начальником Центру спецоперацій „А“ Служби безпеки України Євгенієм Хмарою. Вдячний Євгенію та всім нашим воїнам-спецпризначенцям за надзвичайно вагому бойову роботу протягом усіх років повномасштабної війни. Україна досягає необхідних результатів у своєму захисті, і всі наші воїни, які це забезпечують, заслуговують на найбільшу повагу і вдячність. Досвід українських спецпризначенців та ЦСО „А“ СБУ будемо масштабувати. Обговорили сьогодні з Євгенієм також інші можливості системного розвитку Служби безпеки України та спеціальні операції, які зараз готуємо», — написав президент.
Євген Хмара — кадровий військовослужбовець СБУ, генерал-майор. Медіа почали про нього писати з 2023 року, а про попередню діяльність даних немає.
Відомо, що 2023 року він став керівником Центру спецоперацій для боротьби з тероризмом і у тому ж році отримав військове звання бригадний генерал.2024 року Євген Хмара отримав звання генерал-майора.
25 серпня 2025 року президент України Володимир Зеленський призначив офіцера керівником Центру спеціальних операцій «А» СБУ.
Згодом радник президента Дмитро Литвин уточнив, що Євген Хмара буде тимчасово виконувачем обов’язків голови СБУ.
23:05, 6 Січня, 2026
10:43, 6 Січня, 2026
19:06, 28 Грудня, 2025