Ніч з 18 на 19 лютого 2014 року в Тернополі запам’ятають як «Ніч гніву». Всього за декілька годин активісти захопили практично всі державні структури в місті.
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
Все почалося з 18.00, коли сотні тернополян штурмували приміщення ОДА, вимагаючи відставки губернатора- «регіонала» Валентина Хоптяна і всіх його прислужників. Протистояння тривало близько двох годин: «беркутівці» зі щитами розташувались всередині приміщення, пікетувальники ж ламали вхідні двері, били вікна. Силовики били людей кийками і навіть застосовували газ і шумові гранати. Врешті активістам вдалось витіснити силовиків і зайняти всі поверхи будівлі.
Далі, ближче до 22.00, частина активістів штурмували міське управління міліції, частина – обласну прокуратуру. Активісти розтрощили кабінети прокуратури і спалили всі документи у дворі відомства. Тим часом вже палала будівля міського МВС і новенькі авто. Там активісти також перекинули автозак і перегородили ним дорогу.
Після цього активісти захопили і підпалили будівлю обласного управління МВС. Правоохоронців випускали з приміщення через «коридор ганьби», зриваючи погони, і під крики «мусора» та «на коліна».
Вже далеко за північ активісти захопили приміщення міськрайонного суду. Тернополяни вибили всі вікна і закидали приміщення коктейлями Молотова. Внаслідок цього майже повністю вигоріли перший та другий поверхи, була знищена документація.
Після цього було захоплено будівлю обласного управління ДАІ. Тернополяни навіть вимагали в інспекторів показати кімнату, де зберігається зброя, а після відмови взяли до рук молотки і трощили авто, які стояли на території відомства.
Єдиним відомством, яке не захоплювали активісти, була податкова. До мітингувальників вийшов начальник ДПІ Тернопільщини та його заступники. Вони просили активістів не заходити в приміщення і не нищити майно. Після недовгих перемовин активісти вирішили не громити податкову.
А вже вдень 19 лютого активісти захопили і обласну прокуратуру, повикидавши через вікна документи і спаливши їх перед головним входом.
Зранку, 19 лютого, місця погромів стали місцем своєрідного паломництва тернополян. Сотні людей фотографувались на фото знищених авто і згорілих будівель. Проте знайшлися серед містян і мародери, які які вже після погромів виносили з приміщень вцілілі речі, в тому числі монітори, канцелярію і навіть майонез.
Як це все виглядало, дивіться у фоторепортажі.
МВС Тернопільської області
Прокуратура Тернопільської області