Подія в Чорткові, де у чоловіка відібрали сумку з двома мільйонами гривень та значною кількістю доларів і євро, ще раз доводить, що не варто обмінювати гроші на вулиці навіть знайомим. Валютна операція ледь не завершилась трагедією. На щастя, чоловіку вдалося відбитися від нападників.
Перегляньте також:
- СБУ і Нацполіція затримали у Рівному рецидивіста, який на замовлення фсб підпалив службовий пікап ЗСУ
- Відомих тернопільських медиків нагородили орденом святого Пантелеймона
Сьогодні на сайні управління Національної поліції з’явилась більш детальна інформація про цей випадок, який вже встигли охрестити в ЗМІ “пограбуванням віку”.
“Поліцейські Чорткова та оперативники області посилено працюють над розкриттям резонансного злочину, що днями стався в райцентрі. Зі слів заступника начальника відділу поліції Василя Присунька, найголовніше завдання на даному етапі оперативно-слідчого процесу – не допустити, аби підозрюваний, особу якого вже встановлено, перетнув кордон, – для цього поліцейські вживають усіх заходів. Сподіваються правоохоронці і на допомогу у розкритті цього злочину небайдужих людей.
Хронологію подій того дня, коли стався напад на жителя Чорткова, оперативники відтворили зі слів потерпілого. Близько дев’ятої години ранку йому зателефонував знайомий підприємець з проханням обміняти велику суму американських доларів.
Близько 17.20 зустріч відбулася. «Клієнт» чекав на чортківчанина в автомобілі марки «Шкода Октавія» сірого кольору. Номерний знак починається літерами АХ.
Чортківчанин сів спереду біля водія. І раптом незнайомець, що сидів ззаду, накинув йому на шию мотузку і став душити. Потерпілий став чинити опір. Йому вдалося не лише скинути з себе зашморг, а й вирватися з машини. Щоправда, нападники, намагаючись його втримати, зірвали з нього сумку в якій були гроші – майже два мільйони гривень, тридцять тисяч американських доларів та десять тисяч євро та куртку. Відпускати жертву зловмисники не збиралися, тому кинулися слідом і хотіли вже на вулиці чинити розправу. Життя врятував газовий пістолет, який потерпілий мав при собі. Вистреливши зі зброї, чоловік налякав нападників. Ті заховалися в салоні авто, а згодом втекли.
Близько дев’ятнадцятої години потерпілий звернувся до Чортківськоговідділу поліції. Правоохоронці миттєво відреагували на повідомлення, було проведено ряд оперативних заходів, які є таємницею досудового слідства і розголошенню не підлягають. Але завдяки цьому та співпраці з оперативниками з інших областей є надія, що вже найближчим часом підозрюваних вдасться затримати.
Кримінальне провадження внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань і перекваліфіковано на частину 4 статті 187 ККУ - розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою, або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень. Попередня кваліфікація – замах на вбивство.
Також правоохоронці звертаються до всіх, хто може щось знати про цю подію, чи причетних до неї осіб, звертатися за телефоном у Чорткові (03552)2-12-45, 0673507180, або 102″
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Чорткові в чоловіка відібрали 2 мільйони гривень і ледь не задушили
Така хронологія і факти свідчать про те, що “підприємець” добре знав, до кого звернутись за обміном доларів. Зрештою, якби мова йшла про обмін доларів на гривні, то як в сумці опинились ще і значні суми в доларах і євро?
Сподіваємось, слідство встановить істину і ми дізнаємось більше. Проте висновок можна зробити вже і зараз: здійснювати валютні операції — справа небезпечна…