«Не змарнуймо Божий дар виходу УГКЦ з підпілля»

Опубліковано:
25 Жовтня, 2014 о 19:35

Цими днями у Львові відбувається щорічна Зустріч східних католицьких ієрархів Європи, яка цього разу присвячена 25-річчю виходу УГКЦ з підпілля.
За словами Блаженнішого Святослава, храм Преображення ГНІХ було вибрано невипадково для урочистого богослужіння, адже саме в ньому розпочалися «події воскресіння УГКЦ»: «Ми прийшли помолитися до цього храму, щоб пройти разом шляхом воскресіння нашої Церкви на рідних землях. Події воскресіння УГКЦ розпочалися з центром у Львові в цьому храмі. Історія ГКЦ в новітніх часах є одна й та сама, як для Церкви в Галичині, так і на Закарпатті. Це історія мучеництва, свідчення віри і воскресіння». Тому проповідь виголосив Єпарх Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан (Шашік). Єпископ зазначив, що УГКЦ йшла шляхом мучеництва і переслідування. Однак проблеми будуть завжди, а нам потрібно бути свідками Христа. Бо, як відомо, сьогодні й далі існують атаки на Церкву.


«Помилковою є думка, що коли Україна стане членом ЄС, то всі проблеми вирішаться. Адже відомо, що і в Європі вони існують. Тому нам сьогодні потрібно ще більше бути вірними Євангелії з думкою про те, що Господь – пан історії, який піклується про свою Церкву». Він також зазначив, що не менш важливими є наша особиста віра і ревність слухання Слова Божого та його виконання.


«25-річчя легалізації УГКЦ є важливим ювілеєм, бо сьогодні є ще ті люди, які пам’ятають переслідування, підпілля і вихід з нього. Потрібно бути свідками того, що Господь нам вчинив, щоб розказувати молоді і спільно дякувати за відновлення і воскресіння Церкви. Просімо Господа не змарнувати цей дар, бо ми можемо дійсно доторкнуться до прославленої Богом Церкви і її храмів на тлі радянського минулого», – сказав проповідник.


Департамент інформації УГКЦ

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Анастасія Шмир
17:13, 15 Липня, 2024

“Хочу знайти свого чоловіка”, – дружини зниклого безвісти військового з Тернополя

Блоги

ТОП новини тернопільщини: