Червоноград – наймістичніше місце в Україні, куди прагнуть потрапити усі, хто хоча б раз чув про його мальовничу природу та таємничі руїни замку. Він розташований у Тернопільській області, між селами Нагіряни і Нирків. Це місце оповите легендами і загадками, які приваблюють досвідчених істориків та допитливих туристів вже не одне століття.

 



Історія поселення Червоноград

 

Історія цієї місцевості сягає ще далекого 9 століття. Саме тоді, за писемними джерелами, на землях сучасної Тернопільщини з’явилися перші дерев’яні укріплення. Назва поселення Червоноград виникла закономірно – від кольору ґрунтів, які у дощову погоду тут забарвлюються у насичений рудувато-червоний відтінок.

 

Тривалий час Червоногруд був резиденцію руських князів. Далі історія розвитку міста пов’язана з відомим родом Коріятовичів і Бучацьких-Язловецьких. А вже в першій половині 15 століття Червоноград отримав королівський статус і магдебурзьке право. Особливої привабливості ця місцевість набула на початку 17 століття, коли на кошти родини Лісецьких тут був збудований домініканський костел Вознесіння Діви Марії.

 

У 1970 році цей населений пункт було вилучено з офіційного списку українських міст, селищ і сіл.

 

 

 

Історія Червоноградського замку

 

 

У цей же час завдяки давньому магнатському роду Даниловичів на червоних землях Тернопільщини виник прекрасний Червоноградський замок, який ще має назву Червоногородський замок. На жаль, фортеця зазнала значних руйнувань від турецьких навал, проте вже у 1820–1840 роках була відновлена знатними представниками роду Понінських.

 

Саме тоді на пагорбі Червонограда виріс палац у стилі неоготики. Основною окрасою розкішного палацу стали замкові вежі, увінчані зубчастими коронами. Дотепер залишається таємницею авторство проекту фортеці. За одними даними архітектором був поляк Томаш Матловський. Інші називають автором проекту львівського архітектора Юліана Захаревича. Особливої привабливості сучасним руїнам старого замку надають підземні ходи, якими, розповідають місцеві мешканці, можна потрапити до печери «Поросячка».

 

За легендами, у цій печері колись жив монах, а сьогодні її охороняє безголовий лицар. Мовляв, це не просто печера, а «Зал страшного суду», тоді як підземні ходи – «ходи у пекло». Зрештою, містичні історії цілком пасують цій місцевості, де земля червоного кольору, вежі замку оповиті туманом, а таємничу тишу порушує лише шум водоспаду Джурин, що знаходиться неподалік від руїн. Цікаво те, що у стінах Червоноградської фортеці у 80-х роках 16 століття відгуляв своє весілля батько Богдана Хмельницького Михайло Хмельницький.

 

Як дістатися Червоноградського замку

 

 

Не менш загадковим є і маршрут, яким можна дістатися містичного міста. Потрапити на червоні землі Червонограда можна, доїхавши до сіл Нагоряни чи Нирків. А звідти вже доведеться добиратися своїм ходом або ж попутками.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
«Вчасна домедична допомога на полі бою – це врятоване життя як побратимів, так і своє власне», - бойовий медик
10:20, 21 Жовтня, 2024

«Вчасна домедична допомога на полі бою – це врятоване життя як побратимів, так і своє власне», – бойовий медик

ТОП новини тернопільщини: