Начальник Управління патрульної поліції Тернополя Володимир Струк: «Наша місія – стати обличчям нової України»

Опубліковано:
17 Березня, 2016 о 07:55

– Нині в країні два фронти: один – на Сході, а інший – боротьба з корупцією, – каже Володимир, – і створення патрульної поліції – важливий показник змін. Це те, чого вимагали й за що боролися люди на Майдані. Наша нова патрульна поліція буде максимально прагнути до прозорості в діяльності, злагодженої роботи, подолання корупції, аби заслужити повагу й довіру у громадян. Наша місія за великим рахунком – стати новим обличчям України.

– Як у Тернополі працюватиме патрульна поліція?
– У нашому батальйоні чотири роти по 50 осіб у кожній. Місто розбите на 17 квадратів, за якими закріплені патрулі. Всього на патрулювання виїжджає 21 екіпаж. Патрулюють місто також заступник командира роти, командир роти, командир батальйону або його заступник. Приєднуємося час від часу до них і я та мій заступник, а це ще один екіпаж. Будуть і піші патрулі, але наразі ми вивчаємо, у які дні і де вони особливо потрібні, ретельно моніторимо криміногенну ситуацію в місті. Патрульна поліція – це новий орган із новими людьми, тому треба трохи часу, щоб налагодити роботу. Поступово віднормуємо графік роботи. Зміни будуть працювати таким чином: 12 годин роботи вдень, 24 – відпочинку, потім 12 годин роботи вночі і 48 годин відпочинку.– Раніше повідомлялося, що наразі патрульні працюватимуть на спілку з групами швидкого реагування…
– Керівництво Головного управління Національної поліції в Тернопільській області пішло нам назустріч і виділило групи швидкого реагування, щоб допомогти молодим поліцейським увійти в курс справи, ознайомитися з містом. Нині кілька груп швидкого реагування також патрулюють місто і в разі потреби можуть підстрахувати, але згодом у них будуть свої функції.

– Що входить до обов’язків нових патрульних?
– За концепцією реформи, від патрульно-постової служби та ДАІ майже всі обов’язки перейшли до нової патрульної поліції. Наше основне завдання – контроль за дотриманням правил дорожнього руху й охорона громадської безпеки.

– Які люди прийшли в патрульну поліцію?
– Молоді, здорові, розумні, активні.., які мають бажання змінювати країну і змінюватися самі. Власне, за це й загинула Небесна Сотня. Нам дали шанс, і тепер наше завдання – чітко виконувати свої обов’язки і не розчарувати тих, хто нам довіряє.

– Зарплата патрульних – від восьми тисяч гривень… Чи достатньо цих грошей, щоб ефективно працювати і не брати хабарів?
– Я вважаю, що це досить гідна зарплата. Не думаю, що в когось виникне бажання створювати різні корупційні схеми або чинити несправедливо. На нас сьогодні дивиться з великою надією вся Україна.

– Чим, окрім назви і форми, нова патрульна поліція відрізнятиметься від старої міліції?
– Що стосується обов’язків, то відмінностей нема. Відмінність є у ставленні до служби. Працівникам міліції було складно працювати і їх можна зрозуміти, у них було погане забезпечення, їм потрібно було шукати пальне, кошти на ремонт автівок… Побутував навіть такий анекдот: молодий міліціонер цікавиться, коли нарешті буде зарплата, а начальник йому відповідає: тобі дали форму і пістолет, а ти ще про зарплату запитуєш?

– А яка ситуація із забезпеченням тепер?
– Патрульних поліцейських забезпечують усім необхідним – спорядженням, формою, зброєю, автомобілями, пальним. У нас усе нове. Та й навчання ми проходили за іншими принципами, крім вивчення нормативних документів, були заняття з толерантності, ефективної комунікації тощо.

– Нині до нової патрульної поліції прикута увага громадськості. Відповідно з них будуть більше вимагати. Чи готові поліцейські до цього?
– Ми вже другий тиждень працюємо з особовим складом, проводимо інструктажі, даємо настанови. Я не сумніваюся у своїх підлеглих і знаю, що вони готові як до роботи, так і до критики. Гадаю, все буде добре

.
– Що для вас означає бути начальником Управління патрульної поліції Тернополя?
– Для мене це велика та важка ноша. Я усвідомлюю, що несу відповідальність за довіру тернополян, тому буду старатися не підвести людей, не підвести місто.

– У новій поліції кожен четвертий патрульний – дівчина. Чи здатні дівчата-поліцейські справлятися зі своїми обов’язками на рівні з хлопцями, чи не заважко їм це?
– Виходячи з досвіду патрулювання в інших містах, можу запевнити, що дівчата-поліцейські в певних ситуаціях навіть набагато ефективніші, ніж хлопці-поліцейські. Порушники дівчат сприймають зовсім по-іншому, а неадекватні чи в стані алкогольного сп’яніння на них реагують менш агресивно. Вже своєю присутністю вони можуть заспокоїти людину, тому дівчата-поліцейські хороші у своїй справі і потрібні в команді.

 

Ірина Кошіль

 

Візитка. Володимир Богданович Струк народився 25 червня 1986 р. у с. Зимна Вода, що біля Львова. Закінчив факультет комп’ютерних систем, систематизації та управління Національного університету “Львівська політехніка”, де була військова кафедра. У 2012 р. здобув другу вищу освіту в тому ж університеті – на факультеті фінанси і кредит. Працював у Львові інженером-програмістом, інженером, начальником служби димовидалення протипожежних систем, у фіскальній службі. До поліції прийшов, пройшовши відбір у квітні 2015 року. Після вишколу на базі Львівського державного університету внутрішніх справ став командиром роти, потім – заступником командира батальйону. У листопаді 2015-го був призначений командиром батальйону патрульної поліції в Львові, а вже звідти переведений до нашого міста. З 12 березня 2016-го – начальник Управління патрульної поліції Тернополя. Неодружений.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Анастасія Шмир
17:13, 15 Липня, 2024

“Хочу знайти свого чоловіка”, – дружини зниклого безвісти військового з Тернополя

Блоги

ТОП новини тернопільщини: