Перша писемна згадка про Вишневець зустрічається в історичних джерелах 1395 року. Тоді, на правому березі річки Горинь, Дмитрій Корибут збудував перший укріплений замок. В 1494 році князь Михайло Вишневецький переніс його на лівий високий берег, де рельєф допомагав краще організувати оборону.
Перегляньте також:
- Жителька Тернопільщини намагалася оформити допомогу на дитину і втратила 30000 гривень
- Тернополянку змушували повернути кредит якого вона не оформлювала
В 1640 році Ярема Вишневецький розпочав будівнцтво великого замку. Проте після підписання Зборівського миру, Вишнівець був ущент пограбований і зруйнований татарами.
На початку ХVІІІ століття останній з князів Вишневецьких Міхал Сервацій перебудовує розорений родовий замок у пишний палац по типу французьких позаміських резиденцій. В різні часи комплекс відвідали Тарас Шевченко, Оноре де Бальзак, Микола Костомаров, Петро І, Павло І, Іван Мазепа та ін.
Під час Другої світової війни палац зазнав руйнації. У післявоєнний період його частково відреставрували.
Новий етап в історії палацово-паркового комплексу розпочався із створенням в 1999 році Вишневецького відділу архітектурного заповіднику в м. Збаражі. З повним відновленням Вишневецького палацу пам’ятка займе своє вагоме місце в скарбниці культурної спадщини України.