На збереження Вишневецького палацу залучать 155 тис. $

Опубліковано:
20 Серпня, 2015 о 14:14
Проект, вартістю 155 270 доларів США, спрямований на збереження Вишневецького палацу (Тернопільська область), здобув перемогу в конкурсі Посольською фонду США збереження культурної спадщини.

 
 
Про це йдеться у привітанні від імені Посольства США, яке на своєму сайті розмістив Національний заповідник «Замки Тернопілля».
 
 
 
«Від імені Посольства США в Україні вітаю Вас та колектив Національного заповідника «Замки Тернопілля» з перемогою в конкурсі Посольською фонду США збереження культурної спадщини. Всього на конкурс Посольського фонду США збереження культурної спадщини надійшло близько 150 пропозицій із багатьох країн світу. Перемогу отримали 28 різних країн включно з проектом вартістю 155 270 доларів США, спрямованим на збереження Вишневенького палацу 15ст. у Західній Україні», – йдеться в повідомленні.
 
 
Очікується, що грантова угода буде підписана вже 30 вересня 2015 року.
 
 
3 2001 року Посольський фонд США збереження культурної спадщини надав фінансову підтримку більш як 900 проектам із близько 120 країн світу. Понад 50 мільйонів доларів США, які сукупно вкладено у ці проекти, демонструють поваху Сполучених Штатів до культурної спадщини інших країн. За роки своєї діяльності фонд надав близько 650 тисяч доларів США на збереження 13 пам’яток культурної спадщини в Україні.
 
 
 
Вишневецький палацово-парковий комплекс розташований у в містечку Вишнівець Тернопільської області.
 

Перша писемна згадка про Вишневець зустрічається в історичних джерелах 1395 року. Тоді, на правому березі річки Горинь, Дмитрій Корибут збудував перший укріплений замок. В 1494 році князь Михайло Вишневецький переніс його на лівий високий берег, де рельєф допомагав краще організувати оборону.



 

В 1640 році Ярема Вишневецький розпочав будівнцтво великого замку. Проте після підписання Зборівського миру, Вишнівець був ущент пограбований і зруйнований татарами.

 

На початку ХVІІІ століття останній з князів Вишневецьких Міхал Сервацій перебудовує розорений родовий замок у пишний палац по типу французьких позаміських резиденцій.  В різні часи комплекс відвідали Тарас Шевченко, Оноре де Бальзак, Микола Костомаров, Петро І, Павло І, Іван Мазепа та ін.

 

Під час Другої світової війни палац зазнав руйнації. У післявоєнний період його частково відреставрували.

 

Новий етап в історії палацово-паркового комплексу розпочався із створенням в 1999 році Вишневецького відділу архітектурного заповіднику в м. Збаражі. З повним відновленням Вишневецького палацу пам’ятка займе своє вагоме місце в скарбниці культурної спадщини України. 

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
«Зброї буде більше, зброя буде якісніша. Україні потрібно пропонувати ленд-ліз», – дипломат Роман Безсмертний
20:17, 15 Листопада, 2024

«Зброї буде більше, зброя буде якісніша. Україні потрібно пропонувати ленд-ліз», – дипломат Роман Безсмертний

ТОП новини тернопільщини: