Про реформування податкового, митного, земельного законодавства йшлося за круглим столом в Тернопільській ОДА. Захід зініціював секретаріат міжфракційного об’єднання “Депутатське об’єднання з реформування податкового, митного та земельного законодавства України”.
Перегляньте також:
- Тернополянину та батьку неповнолітньої донечки потрібна допомога після важкого поранення
- Порушення прав дітей у спецзакладі на Тернопільщині: коментар ОВА
Тернопільщина — стала першою в реалізації проекту депутатського об’єднання, що впроваджують в державі, аби глибше пізнати проблеми регіонів і сприяти у їх вирішенні. Окрім представників міжфракційного депутатського об’єднання, в роботі круглого столу взяли участь представники влади краю, Державної фіскальної служби в Тернопільській області, науковці. Як вони наголошували, від того, яким чином будуть відбуватися реформи у податковій, митній, земельній сферах, залежатиме майбутнє країни, оскільки саме ці галузі є бюджетоутворюючими. “Важливо розуміти проблематику, що є в регіонах і на низах, бо, якщо парламент ухвалює закони, то ви вже маєте фактично їх виконувати. Хотілося би, щоби було гармонійне поєднання теорії і практики, щоби ми чули ваші проблеми знизу і могли враховувати їх при розробці законопроектів”, — наголосила перший заступник голови секретаріату міжфракційного об’єднання “Депутатське об’єднання з реформування податкового, митного та земельного законодавства України” Інна Битюк.
Серед членів міжфракційного об’єднання “Депутатське об’єднання з реформування податкового, митного та земельного законодавства України” є три представники Тернопільщини. У тому числі народний депутат України Роман Заставний. Як він зазначив, потрібно створити той документ, що дасть можливість поповнювати бюджет з одного боку, а з іншого — зробить відносно комфортним життя тих людей, які наповнюють цей бюджет.
Одним із важливих питань, які порушували учасники круглого столу, було використання касових апаратів у роботі бізнесу. Нагадаємо, що набрали чинності зміни до Податкового кодексу щодо застосування касових апаратів. Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» Президент України Петро Порошенко підписав 21-го липня. Закон скасовує обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для підприємців I групи і підприємців-фізичних осіб II і III груп з річним доходом до мільйона гривень.
Заступник начальника головного управління ДФС в Тернопільській області Сергій Господарик каже: “Не секрет, що не всі мають можливість купити касові апарати тому, що він коштує 7-8 тисяч гривень і окрім того обслуговування касового апарату також подорожчало до 250-300 гривень. Підприємці в селах не можуть собі дозволити купити, бо нині працюють на виживання. Тому я вважаю, що це на сьогоднішній день стратегічно правильно прийняте рішення: дозволити їм працювати без касових апаратів”. Свою думку висловив тимчасовий виконувач обов’язків керівника апарату Тернопільської ОДА Віктор Шумада, який, зокрема, зауважив: “От є касовий апарат, котрий має працювати, наприклад, лише чотири роки. Коли він попрацював, потрібно купити новий, а цей здати і тільки обов’язково в певній фірмі. Від цих речей потрібно відходити, щоб це не виглядало, як заганяння бізнесу в якісь окремо пролобійовані проекти”.
Лариса ОСАДЧУК,
“День”