Введення у храм Пресвятої Богородиці – це християнське свято, яке відзначають 21 листопада за юліанським календарем та 4 грудня — за григоріанським календарем. Празник Введення належить до дванадцяти великих християнських празників.
Перегляньте також:
- «Контінентал» допоміг облаштувати спортивний та дитячі майданчики в Оришківцях
- Графік включення електрики на Тернопільщині: світло буде по 4-6 год
За історією, батьки Пресвятої Богородиці св. Йоаким та Анна, будучи бездітними, дали обіцянку, що якщо в них народиться дитя – вони віддадуть його на службу Господу до Єрусалимського храму. Бог вислухав їхні молитви і дав їм дочку Марію. Коли їй виповнилося три роки, батьки привели її до храму і віддали на виховання та служіння Богу первосвященику Захарії, батьку св. Івана Предтечі. Там Марія і жила до заручин з св. Йосифом.
Сьогодні, у цей день люди мають свої звичаї, зокрема, у народі кажуть, що коли у день Введення до будь-якого дому першим увійде чоловік – у цій оселі цілий рік вестимуться достаток, успіх та радість. Усе ж буде у домі навпаки, якщо першою у цей день до приміщення увійде жінка, тоді достатку і злагоди годі й чекати. Тому, уже доброю традицією стало для українців зранку 4 грудня чекати у гості та пригощати чоловіків, які мають принести успіх та везіння. Священики ж кажуть, що таке твердження, щодо першого гостя у хаті на Введення – не пишуть жодні релігійні книги і в переказах також про це ні слова немає. Тож представники духовенства стверджують, що це тільки забобони, які вигадали люди, та насправді ніякого значення і впливу на людське життя вони не мають. Отці наголошують, що головне на Введення день прийти до церкви та святкувати святий день. Все інше – у що віримо – те й маємо.