На скільки облрада покращила життя підопічних Петрівського пансіонату після відвідування?

Опубліковано:
7 Квітня, 2016 о 10:24

З робочою поїздкою голова обласної державної адміністрації Степан Барна побував у комунальній установі Тернопільської обласної ради «Петриківський обласний геріатричний пансіонат». Очільник краю оглянув приміщення закладу, ознайомився з умовами, у яких проживають підопічні, поспілкувався з ними.

 



Наразі у закладі завершено реконструкцію покрівлі з надбудовою горищного даху корпусів. Роботи  проведено за кошти з Державного фонду регіонального розвитку (1 млн 600 грн.),  ще 160 тисяч спрямували з обласного бюджету.

 

Як розповів директор закладу Степан  Глушок,  пансіонат збудований без шатрового даху і без  технічного поверху. Тому неодноразово під час дощів волога потрапляла на ліжка підопічних.

 

«Наразі усі роботи, які тривали з вересня минулого року, завершено, – констатував Степан Васильович. – Також влаштування шатрового даху дозволить зменшити фактичні питомі тепловитрати на опалення будівлі».

 

За словами Степана Глушка,  у планах – облаштувати мансардний поверх, у який планують перевести адміністративний корпус.

 

Степан Барна гідно оцінив якість проведення робіт.

 

«У стратегії розвитку Тернопільщини передбачена реконструкція низки об`єктів сфери соціального захисту, – зазначив очільник краю. – Триває реконструкція  у Шумському територіальному  центрі соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян  у с. Великі Дедеркали Шумського району. Для нас важливо створити належні умови для людей похилого  віку. Як бачимо, у Петриківському пансіонаті ще кілька місяців тому при нормі 2 жило 3-4 людей, але зараз цю ситуацію виправили».

 

Довідково: Петриківський геріатричний пансіонат працює з 1975 року, розрахований на 185 ліжко-місць. На даний час в ньому проживає 175 підопічних, з них 13 осіб переселені із зони АТО.

 

Підопічні пансіонату забезпечені чотирьохразовим харчуванням, одягом, взуттям, м’яким інвентарем.

 

Пансіонат має автономне опалення, забезпечується питною водою з артезіанської свердловини, має також власні пекарню, пральню, харчоблок.

 

Підсобне господарство має в своєму користуванні 4 га сільгоспугідь. У 2001 році було висаджено сад фруктових дерев, до підсобного господарства належить свинарник, тому часткове забезпечення м’ясом проводиться з підсобного господарства. Мешканці пансіонату за бажанням можуть працювати в саду, на полі, у свинарнику.

 

Крім цього, працює бібліотека та відділення краєзнавчого музею з Тернопільського педагогічного університету, а студенти та члени різних благодійних організацій допомагають проводити святкування та різноманітні церемонії. Щотижня мешканці пансіонату мають змогу зустрічатися із священиком.

 

У 1993 року в пансіонаті розгорнуто реабілітаційне відділення. Працює фізіотерапевтичний кабінет та кабінет лікувальної фізкультури.

 

Проведено поточний ремонт житлового корпусу. З метою економного використання енергоресурсів пансіонат частково переведено на опалення з використанням альтернативних видів палива (використовується твердопаливний котел, який працює на відходах деревини та паливних брикетах). Крім цього, придбано 2 електроводонагрівачі та 1 електроплита.

 

Будинок-інтернат співпрацює з благодійними організаціями „Белафельд”, Українсько-Канадським філіалом соціальних послуг в Манітоба, Канада, Україна для Христа, Благодійність с. Ілавче, асоціацією Ванде Україна.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
У 1918 році Тернопіль став столицею ЗУНР
21:15, 22 Січня, 2025

У 1918 році Тернопіль став столицею ЗУНР

ТОП новини тернопільщини: