Західноукраїнський центр історичних досліджень та Українська Галицька асамблея започаткували проект «Локальна історія», який, за задумом його автора Тараса Чолія, має на меті почати відродження громад з історичного аналізу і переусвідомлення своєї ідентичності та цивілізаційного призначення. Першими на Тернопільщині цей проект реалізовують на Бережанщині, зокрема – місцевий краєзнавчий музей.
Перегляньте також:
- Командувач ОК “Захід” Володимир Шведюк, нагородив бійців 155 ОМБр
- 22-річний Дмитро Устінов зі Зборівщини, віддав своє життя за Україну
Станом на сьогодні працівниками музею здійснено експедиції в 21 село Бережанського району. Знято інтерв’ю із 56 респондентами, що загалом становить понад 40 год., а кількість сканованих фотографій та документів – понад 750. Сама ж електронна база матеріалів, зібраних у згаданих селах, становить понад 200 Гб пам’яті на електронному носії.
Як результат роботи над цим проектом, у Бережанському краєзнавчому музеї буде сформовано велику базу фотографічного, документального матеріалу, а головне, зібрано спогади очевидців по кожному населеному пункті Бережанщини. Усі ці матеріали будуть доступні дослідникам, краєзнавцям, і сподіваємось, стануть у пригоді при дослідженні історії сіл нашого краю.
ІСТОРІЯ СІЛ РАЙОНУ НА САЙТІ “БЕРЕЖАНИ І БЕРЕЖАНЩИНА”:
http://berezhany.in.ua/index.php/ridnyi-krai