Більше двадцяти пам’яток середнього палеоліту знаходиться на території Тернопільської області. Одна з них, каже директор обласної інспекції охорони пам’яток історії та культури Марина Яготинська, розташована на землі Старозбаразької сільської ради. Це – Старий Збараж – 4.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
– Пам’ятка знаходиться на території кар’єру, який розробляється Тернопільським кар’єром, власне підприємством. Пам’ятка була відкрита ще в 1988 році професором Львівського університету, заввідділом археології інституту українознавства академії наук України Ситником Олександром Степановичем, відомим палеолітчиком не тільки в Україні, але й в Європі. Він власне відкрив її і досліджував ще в 1988 році 20-го століття і дані результати тих досліджень становили велику цінність, яка була ним зафіксована, досліджена.
Непоправну шкоду палеологічній науці нанесли розробки Тернопільського кар’єру. Через таке втручання руйнується пам’ятка археології, втрачається цінна інформація як для науки, так і для суспільства.
За словами Василя Мокрицького, начальника обласного управління державної служби боротьби з економічною злочинністю, правоохоронці краю виявили факт незаконної розробки надр, а саме розробку кар’єру, який знаходиться на території Старозбаразької сільради.
– Завдяки роботі міліції Тернопільського обласного управління МВС України, – каже директор обласної інспекції охорони пам’яток історії та культури Марина Яготинська, – було припинено руйнування тієї пам’ятки і я сподіваюся, що винних притягнуть до відповідальності.
Наразі в кар’єрі припинені будь-які роботи, оскільки проводиться перевірка та працюють слідчі. За попередніми даними збитки, завдані організацією, яка розробляла кар’єр складає майже два мільйони гривень.
Подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 298 Кримінального кодексу України (нищення, руйнування чи псування пам`яток історії або культури).