“На центральному автовокзалі Тернополя – конфліктна ситуація. Чоловік напідпитку погрожує людям гранатою”, – таке жахаюче повідомлення надійшло до чергової частини Тернопільського райуправління поліції 8 січня.
Як повідомляє поліція, під час гарячої суперечки, що спалахнула між двома чоловіками на вокзалі, – на очах численних свідків з кишені одного з учасників конфлікту випав предмет, який нагадував бойову гранату. За мить, усвідомивши потенційну загрозу, присутні натиснули тривожну кнопку. Реакція правоохоронців була миттєвою. На місце прибув наряд поліції охорони та слідчо-оперативна група.
Перегляньте також:
- Тернополянка виявила гранату та міну у власному авто
- На Тернопільщині раніше судима за вбивство жінка погрожувала сусідам гранатою
«Прибувши за вказаною адресою, ми виявили групу осіб, між якими відбувався конфлікт. Підійшовши ближче, виявили на підвіконні біля входу в вокзал предмет, схожий на гранату Ф-1. Зі слів очевидців, предмет випав із кишені учасника конфлікту. Надалі ми провели поверхневу перевірку», – розповів молодший інспектор взводу №1 роти реагування батальйону управління поліції охорони в Тернопільській області Ростислав Теслюк.
На місці інциденту працювали й представники вибухотехнічної служби. Винуватцем конфлікту виявився мешканець Тернополя 1968 року народження, був напідпитку і стверджував, що боєприпас не його.
«Хлопці, яка граната? Ви що, смієтеся? Я не знаю, що я гранату там брав чи ще щось. Нікому я нічого не пхав, нікому не погрожував. Ну, напевно, все», – виправдовувався чоловік.
Разом з підозрюваним був його товариш, уродженець Зборівщини. У його наплічнику правоохоронці й виявили цілий арсенал зброї та боєприпасів: корпус гранати Ф-1 та РГД-5, корпус ВОГ-17, 4 запали, 120 патронів, а також предмет схожий на глушник і підствольний гранатомет.
Поліцейські стверджують, що завдяки небайдужим громадянам, які скористалися системою термінового виклику поліції, конфлікт зі зброєю у велелюдному місці вдалося припинити без жертв.
Тернополянина затримали відповідно до статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Йому інкримінують частину 1 статті 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Питання щодо його товариша – власника небезпечного арсеналу, вирішується.
Нагадаємо, що сьогодні в громадських місцях на території області встановлено 54 системи термінового виклику правоохоронців. Це соціальний проєкт Департаменту поліції охорони, який реалізовується з метою профілактики вуличної злочинності й дає поліцейським змогу оперативно реагувати на порушення громадського порядку.
Як медики 24-ї ОМБр імені короля Данила творять дива на передовій