Сьогодні, 22 січня, у селі Осники, на межі Тернопільської та Хмельницької областей, відбулися урочистості з нагоди Дня Української соборності. Вперше зустрілися представники одразу чотирьох областей: Тернопільської, Рівненської, Хмельницької і Чернівецької.
У символічному єднанні двох берегів і двох історичних частин України, процесії з Тернопільщини та Хмельниччини зустрілися на мосту через Збруч. Ця річка, колись умовний кордон, сьогодні стала свідком об’єднання українців. Сторони обмінялися короваями, а голова Тернопільської ОДА В’ячеслав Негода потис руку Хмельницькому колезі.
Перегляньте також:
- У День Соборності України начальник Тернопільської ОВА вшанував жертв Молотківської трагедії
- Начальник Тернопільської ОДА В’ячеслав Негода поділився на брифінгу досягненнями у 2024 році та планами на майбутнє
Слідом на зустріч однин одному рушили військовослужбовці, несучи полотна в кольорах українського стяга, які вони розгорнули над колишнім кордоном.
Студенти Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою підготовкою влаштували справжнє шоу для глядачів, реконструювавши бій з ворожою артилерією. Юнаки та дівчата “відвоювали” шматочок української землі, евакуювали пораненого і навіть взяли “окупанта” в полон. Особливо присутніх вразив крихітний робот, що пробіг полем бою наче грайливий пес.
“Дорогі українці, сьогодні ми відзначаємо День соборності. Злуки – як колись писалося в тому акті, який і сьогодні нас єднає. 106 років минуло з того часу, але століттями українці йшли до своєї держави, століттями мріяли, відвойовували своє право бути державою – на різних полях бою. Не випадково ми сьогодні це дійство розпочали із фактично імітації бою. Бою, який був завжди був в нашій історії, починаючи від козаків, січових стрільців, воїнів УПА і по сьогоднішній день – знову Україна відстоює своє право на полях бою. І ми вдячні нашим воїнам, які сьогодні на передовій стримують ворога, віддають свої життя заради нас”, – звернувся зі сцени до глядачів В’ячеслав Негода.
Кульмінацією події стала спільна молитва за Україну, яку провели представники різних конфесій.
Під час заходу гості мали змогу не лише насолодитися атмосферою свята, а й підтримати наших захисників. Широкий вибір виробів місцевих майстрів та смачна домашня кухня припали до душі відвідувачам. Кошти, отримані від продажу їжі та сувенірів, будуть передані на потреби Збройних Сил України, де сьогодні воюють наші земляки.
Волонтери Лановецької ОТГ зігрівали всіх бажаючих запашним глінтвейном.
“Під час війни, люди живуть тим аби чимось допомогти нашим воїнам. І аби був і наш внесок, маємо такі дві палатки. А в одній палатці в нас чай, кава, глінтвейн. А тут наші сільські заклади готували булочки”, – поділилася Тетяна Філюк, методист по клубних закладах.
Паралельно з основною програмою заходу, відвідувачі мали змогу зануритися у світ сучасних військових технологій. Спеціально облаштована виставка представила широкий спектр інноваційної зброї та обладнання, серед яких особливу увагу привертали безпілотні літальні апарати останнього покоління та різноманітні вибухові пристрої. Гості заходу могли не лише зблизька подивитися на вогнепальну зброю, а й перевірити свою влучність у імпровізованому тирі.
Артисти Тернопільської філармонії подарували публіці незабутні враження, наповнивши глядачів радістю та позитивними емоціями. Їхні жваві мелодії та запальні ритми не залишили байдужими навіть найвибагливіших слухачів, змусивши їх забути про зимову холоднечу та рухатися в такт музики.
Святкування в селі Осники стало черговим яскравим свідченням того, що ідея єдиної соборної України, проголошена століття тому, продовжує жити в серцях українців. Сьогодні, як і тоді, ми об’єднані спільними цінностями та прагненням до свободи. Хоча історичні обставини змінилися, прагнення до єдності залишається незмінним.
У “Подолянах” відбувся Парад вертепів: вітаємо учасників і переможців