Працівники територіальних органів ДПС в області спільно з органами місцевої влади проводять контроль за додержанням платниками податків чинного законодавства про оплату праці. Цього року на засіданнях комісій заслухано керівників 154 підприємств та організацій, на яких заробітна плата виплачувалась у мінімальному чи нижче мінімального розмірах. За наслідками проведеної роботи на 141 підприємству підвищили рівень виплати заробітної плати. Як наслідок, до бюджету надійшло 236,7 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 321,8 тис. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Крім того, проведено роз’яснювальну роботу з аналогічних питань по 650 підприємствах та організаціях області. За результатами проведеної роботи 569 підприємств підвищили рівень виплати заробітної плати. Як наслідок, до бюджету надійшло 4 млн 974,9 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 45 млн 588,3 тис. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Перегляньте також:
- Понад 98 відсотків усіх суб’єктів господарювання Тернопільщини звітують в електронному вигляді
- Понад 16 тисяч сертифікатів електронного цифрового підпису отримали жителі Тернопільщини з початку року
Відомості щодо СГД, які в першому кварталі 2024 року виплачували заробітну плату працівникам нижче мінімальної, надано Південно-західному міжрегіональному Управлінню Державної служби з питань праці, Департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації, Головному управлінню Пенсійного фонду України в Тернопільській області та головам об’єднаних територіальних громад, сільських селищних та міських рад.
ГУ ДПС у Тернопільській області проводить систематичну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо створення серед населення області атмосфери негативного ставлення до роботодавців, які виплачують заробітну плату без сплати податку на доходи фізичних осіб та внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
У кожному районі створено робочі групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, до складу яких входять, зокрема, і представники податкової служби області. Зазначені групи здійснюють обстеження суб’єктів господарювання щодо дотримання норм трудового законодавства, оформлення трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками.
Працівники територіальних органів ДПС постійно проводять аналіз надходження податку на доходи фізичних осіб та військового збору від інших доходів з урахуванням галузевої особливості області.
Завдяки активізації роз’яснювальної роботи щодо необхідності оформлення трудових відносин із найманими працівниками у липні прийнято 5315 працівників.
Сектор інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Тернопільській області