Одночасно з прийняттям бюджету народні депутати проголосували за зменшиення кількості працівників прокуратури на 5 000, а МВС – на 20 000. Таким чином з органів прокуратури відправлять у “вільне плавання” кожного четвертого співробітника. Крім того в квітні вступає в дію закон, який значно обмежує повноваження цього відомства.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
За законопроект #1577 проголосували 256 народних обранців.
Відтак чисельність працівників Генпрокуратури зменшили з 20 000 до 15 000, а кількість працівників МВС зменшили зі 172 000 до 152 000. Крім того, у парламенті скасували вихідну допомогу при виході на пенсію працівників прокуратури. Це означає, що дехто з звільнених не зможе отримати чималі виплати, які іноді сягають сотень тисяч гривень.
Посадові оклади працівників апаратів судів лишили тими самими (до цього пропонували збільшити їх у 3 рази). 90 млрд гривень, вивільнених від цього, підуть на національну безпеку та оборону, наголосив прем’єр-міністр, презентуючи нардепам проект закону.
Він також зауважив, що зберігається чинні норми щодо умов оплати праці працівників бюджетних установ, норми вступу дітей поза конкурсом до ВНЗ.
За словами прем’єр-міністра, за результатами першого півріччя 2015 року Кабмін прийме рішення щодо індексації заробітних плат, пенсій та соціальних виплат.
При цьому, пільговий проїзд залишиться без змін до червня наступного року для всіх категорій населення. Пільги скасують для окремих категорій лише з 1 червня 2015 року.