Станом на 10 грудня 2014 року в області укладено 264021 договір оренди земельних ділянок на суму 297,2 млн грн. В оренді перебуває 482,1 тисяч гектарів земель вартістю 9 млрд 444 млн гривень, повідомив заступник директора департаменту агропромислового комплексу ОДА Володимир Стахів під час засідання колегії 12 грудня.
Забезпечення своєчасної виплати орендної плати за землю є пріоритетним завдання департаменту агропромислового комплексу. Використовувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності можливо лише згідно укладених договорів. Розмір орендної плати повинен становити не менше 3 % від вартості орендованих земель.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
«Розмір орендної плати в середньому по області складає 3,1 %, – зазначив Володимир Стахів. – Найбільший – у Заліщицькому, Кременецькому, Чортківському районах – 3,6% від вартості орендованих земель, Теребовлянському – 3,2%, Бережанському-3,1%, в інших районах області він складає не менше 3,0 %. Разом з тим в окремих господарствах розмір орендної плати не відповідає чинному законодавству. Тому начальникам управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій потрібно активізувати роботу щодо інформування органів прокуратури, фіскальної служби про земельні частки, які використовуються сільськогосподарськими підприємствами без правовстановлюючих документів та невиплати орендної плати. А також вжити невідкладних заходів щодо внесення орендарями змін до договорів оренди земельних ділянок в частині збільшення орендної плати в розмірі не менше 3 % від вартості орендованих земель».
Станом на 10 грудня 2014 року в області виплачено орендної плати на суму 303 млн 385 тисяч гривень, що становить 102,1 %, продовжив Володимир Стахів. Найвищий показник розрахунків у Борівському, Монастириському, Зборівському, Бережанському, Шумському районах. Близькі до виконання договірних зобов’язань Заліщицький, Підволочиський, Лановецький, Гусятинський, Підгаєцький та Тернопільський райони. Найнижчий рівень розрахунків за оренду паїв у Козівському районі та Кременецькому районах. Володимир Стахів наголосив, якщо орендар не в змозі сплачувати 3% орендної плати, на його місце має прийти інший представник.
Відтак, начальнику відділу економічного розвитку та прогнозування АПК доручили продовжити роботу з моніторингу виплати орендної плати за оренду земельних ділянок сільгоспвиробниками області. Начальники управлінь агропромислового розвитку на місцях повинні контролювати дане питання та паралельно проводити моніторинг бажаючих займатись малими кооперативами, створення яких на сьогодні активно ініціюють в області.
Окремим районам директор департаменту агропромислового комплексу ОДА Олег Напора подякував за активну роботу з селянами та залучення інвестицій (зокрема, Кременецькому району, а також надання оперативної інформації щодо використання земельних ділянок (Зборівському району). Відзначили Теребовлянський район, де найактивніше допомагають учасникам бойових дій на території АТО.