Одна з основних галузей, яка здатна витягнути Україну з економічного піке, — аграрна. Територія України — 27,8 млн га землі, а це 8,7% від світових площ чорноземів. Ми можемо годувати світ високоякісною екологічною продукцією сільського господарства. Але для цього нам потрібні суттєві реформи в аграрному секторі, зокрема умови для формування цивілізованого ринку землі, розвиток сільських територій, відновлення інфраструктури села, зрештою забезпечення самих жителів України високоякісними продуктами за доступними цінами.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Є низка питань, які потребують дослідження і вирішення. Чому в Україні ціни на продукти першої необхідності захмарно високі й не співрозмірні із заробітними платами більшості громадян? Наприклад, м’ясо в країнах Європи можна купити дешевше, аніж у нас. Чому українські селяни — власники землі — не отримують належного доходу від здачі її в оренду, а державна фінансова підтримка є доступною тільки великому агробізнесу? Чому кількість сільського населення та сільських населених пунктів в Україні постійно зменшується — за 20 років зникло з карти України понад 600 сіл, а така працьовита нація не має роботи на своїй землі й змушена шукати заробітку в інших країнах?
На ці та багато інших запитань шукатиме відповіді проект «Підвищення рівня ефективності державної політики в аграрному секторі Тернопільської області», над яким працюватиме обласна громадська організація «Спілка власників землі». «До обговорення і напрацювання пропозицій ми долучатимемо всіх тих, хто зацікавлений у розв’язанні проблем на селі, — каже голова спілки Лариса Римар. — Це — представники малих та середніх сільгосппідприємств, фермерські та особисті селянські господарства краю, територіальні громади, органи місцевої виконавчої влади, власники землі».
Валентина ДЕВЛИШ.