Марія Дубас
Марія Дубас

Журналістка, редакторка стрічки новин

Молодий тернополянин втратив 165 тисяч гривень на фейковій роботі

Опубліковано:
6 Листопада, 2024 о 19:05
Шахраї
Ілюстративне фото з мережі.

Через довірливість та бажання легко заробити, 25-річний тернополянин позбувся значної суми грошей. Шахраї, які обіцяли золоті гори в Інтернеті, залишили його без коштів. Цей випадок є черговим нагадуванням про те, що кіберзлочинці не дрімають і готові скористатися будь-якою нагодою для обману.

Шахраї
Ілюстративне фото з мережі.

Поліція застерігає: аферисти розробили нову схему, яка вже завдала збитків багатьом українцям. Вони маскують свої злочинні дії під пропозиції про заробіток в інтернеті, обіцяючи гроші за прості дії, як-от перегляд відео та “лайки”.



Одна з найпоширеніших афер сьогодні – це пропозиції заробити, переглядаючи короткі відео, оцінюючи їх та залишаючи коментарі. Шахраї розповсюджують такі оголошення та повідомлення різними месенджерами, сподіваючись на легковажність та довірливість користувачів.
Зловмисники можуть виплачувати від 100 до 500 гривень, щоб увійти в довіру до потенційної жертви. Так збирають персональні дані, зокрема інформацію про банківську карту.

Пізніше шахраї запрошують долучитися до «робочої групи», обіцяючи більші прибутки. Спочатку просять купити недорогий товар, а потім вимагають все більших вкладень. Для першого разу це відносно невелика сума. Є навіть шанс отримати виплату на картку – так шахраї ще більше втираються в довіру.

Далі шахраї пропонують купити уявний товар за завищеною ціною. Як винагороду обіцяють повернути частину грошей або навіть подвоїти вкладення. Щоб отримати гроші, потерпілі мають перевести кошти на рахунок шахраїв.

Аби потерпілі не запідозрили що відбувається, аферисти паралельно створюють сайти, де відображаються фейкові профілі “працівників” з балансом зароблених коштів. Однак якщо жертва спробує вивести кошти — то зробити цього не вийде, а її профіль одразу заблокують.

Саме від такої схеми й потерпів молодий тернополянин. Він перерахував аферистам майже 165 тисяч гривень, виконуючи їхні вказівки.

За фактом шахрайства правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.

Як вберегтися від шахраїв:

Працівники поліції нагадують: для вашої безпеки обирайте лише вакансії з офіційним працевлаштуванням. Не довіряйте пропозиціям про легкий заробіток від незнайомих людей. Будьте обережні з переказом коштів на невідомі рахунки та розповсюдженням особистої інформації, особливо на неперевірених веб-сайтах. Уникайте переходу за підозрілими посиланнями. Якщо ви вже стали жертвою шахраїв і розголосили дані своєї банківської картки, терміново зверніться до банку для блокування картки та повідомте про це поліцію.

Тисяча гривень від держави: шахраї створюють фейкові акаунти

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Головне управління Національної поліції у Тернопільській області
Теги: #аферисти, #скам, #шахраї
Коментарі





Інтерв'ю
«Spektr» – нове лице відомої стоматології
10:14, 17 Листопада, 2024

«Spektr» – нове лице відомої стоматології

ТОП новини тернопільщини: