Це місце ніби навмисно сховане від сторонніх очей. Дістатися туди під силу лише витривалим. 5 кілометрів лісом довелося пройти нашій Валерії Мікульській, щоб побувати на прадавньому жертовному городищі Богит. 

 

Гора Богит вважається давньослов’янським язичницьким городище-святилищем 9-13 століть, розташованим на Товтровому кряжі в Медоборах, недалеко від Гусятини, в межах державного заповідника “Медобори”.

На території Богита зафіксовано капище з місцем для ідола, жертовну яму, ритуальні наземні будинки та тимчасові заглиблені житла для прочан. Богит це не тільки гора, це ще і святилище, адже на горі розташувався курганний могильник, а навколо – кілька ранньослов’янських селищ.

Навколо п’єдесталу з чотириликим образом бога на горі Богит розкопано, як і на Пирині (неподалік), вісім жертовних ям. В інших ямах-святилищах виявлені рештки жертвоприношень – кістки тварин тощо.

Святилище є місцем розкопок, на даний час, тут знайдені срібні каблучки, скляні браслети, замки, ключі, сокири, стріли, коси, ножиці, а також було знайдено перстень галицького короля Юрія I. У 1848 році був знайдений так званий Збручанський ідол.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”
15:14, 11 Квітня, 2024

Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”

Блоги
Найбільше читають: