Гучна картинка, продемонстрована «Першим» російським телеканалом і покликана довести, що малайзійський «Боїнг» збила «хунта», знайшов чергове спростування, повідомляє Galnet із посиланням на Новый Регион2.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Математик і фахівець із небесної механіки з Санкт-Петербурга Костянтин Лабутен наочно показав – знімок «Першого» є фейком, тому що Сонце не може рухатися в зворотному напрямку. Як би не хотілося протилежного кремлівській пропаганді.
«Сподіваюся, теорію Коперника «вата» не наважиться спростовувати (виходжу з гіпотези, що вони чули про такий). Прикро за професію, висловлююсь», – пише експерт. «Сонце могло світити тільки з північного заходу? Так. А чому на знімку – з південного сходу? Наші канали почали знову цей знімок світити… Куди вони від Сонця і його положення подінуться?», – цікавиться К.Лабутен.
Нагадаємо, що в ефірі російського «Першого каналу» 14 листопада продемонстрували супутниковий знімок, на якому нібито зображений обстріл малайзійського «Боїнга» винищувачем. Фото показали в програмі Михайла Леонтьєва «Однако».
На «Першому каналі» пояснили, що знімок до редакції надіслав Російський союз інженерів. Союзу знімок передав чоловік, який представився Авіаексперти і випускником MIT. Стверджувалося, що фотографія зроблена англійським або американським супутником.
У програмі знімок назвали унікальним і сенсаційним.
Між тим, в інтернеті цей же знімок був опублікований ще в середині жовтня. Деякі користувачі вказують, що зображення з’явилося в інтернеті ще раніше, у липні 2014 року. Крім того, зазначалося, що знімок може бути підробленим: на зображенні показаний Донецьк, тоді як зв’язок з «Боїнгом» Malaysia Airlines знимк поруч з містом Сніжне Донецької області.