Лілія Вавринів: «Хочу, щоб школа асоціювалася з радістю, щасливим дитинством, викликала позитивні емоції…»

Опубліковано:
11 Квітня, 2016 о 18:54

Уже майже три роки очолює Тернопільську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №28 освітянський менеджер-новатор Лілія Вавринів. За цей період вона зуміла згуртувати навколо себе педагогічний і учнівські колективи та батьківську громадськість, що сприяло створенню родинної атмосфери у закладі. Сюди щодня залюбки йдуть і звідти неохоче повертаються додому його вихованці.

 



У ТернопільськійЗОШ №28 відбувається багато заходів, які висвітлювали засоби масової інформації, в тому числі і “Тернопіль вечірній”, завдяки яким формують гармонійно розвинені особистості дітей, дбають про змістовнедозвілля школярів. Учнів тут також навчають основ демократії, долучають дітей до шкільного самоврядування та сприяють їхній профорієнтації. Узакладі постійно впроваджують сучасні педагогічні ідеї. Окрім талановитого управлінця та організатора Лілія Вавринів ще й високопрофесійний педагог – один із найкращих у системі загальноосвітніх закладів Тернополя та області викладач географії та економіки, учитель-методист, кандидат географічних наук. У чому секрет успішної діяльності очільниці 28 школи, спробувала з’ясувати наш корреспондент в інтерв’ю з директором цього навчального закладу.

 

Лілія Анатоліївна Вавринів ― перша жінка-директор ТЗОШ №28

Ліліє Анатоліївно, як відчуває себе жінка на керівній посаді?

 

― Можу відповісти одним словом ― непросто. Усе ж наше суспільство більш позитивно налаштоване на керівника чоловічої статі. Він сильний, мужній, незалежний. Йому можуть пробачатись легкі погрішності.

 

Жінка ж більш чутлива, вразлива. Найважче для керівника – це відповідальність. Як на мене, стать керівника не має вирішального значення. Мудрим, справедливим, ініціативним, творчим, успішним може бути як чоловік, так і жінка.

 

Зі слів учнів, коли директор викладає географію чи економіку, то хочеться

вчити цей предмет, цікаво слухати завжди пізнавальну інформацію

 

― Як вам вдається зацікавити учнів, так подати матеріал, щоб вони, буквально, захопилися вашимпредметом?

 

― Усе просто: я люблю учнів, школу, те чим займаюся, не є байдужою до шкільних турбот. Намагаюся на уроках спонукати школярів думати, аналізувати, робити висновки, висловлювати власну думку, проводити паралель з життям. Сьогодні “тримати” учнівську аудиторію стає все важче. В епоху інформаційного буму школа першою мала б використовувати всі інформаційні новинки та ресурси. Реалії ж зовсім інші. Тому вчителі докладають чибагато зусиль, щоб зробити навчально-виховний процес більш цікавим для наших дітей.

 

У ТЗОШ № 28 існує традиція підтримувати кожен захід вчительським колективом, що зближує учнів та вчителів

 

― Кого із вчителів школи можете віднести до провідних педагогів, які завжди активні і беруть участь у всіх шкільних заходах ?

 

― Вважаю, що некоректно називати когось більш активним, тобто “кращим”. Є ті, що відразу відгукуються на будь-яку пропозицію, ідею, працюють з ентузіазмом. Є, звичайно, пасивніші, як у кожному колективі та й у суспільстві загалом. Але загалом весь учительський колектив працює для досягнення однієї мети ― зробити школу кращою.

 

Кабінет директора для учнів став більш приємним місцем, а не приміщенням, де будуть сварити

 

―Чи не існує бар’єру між директором і учнем?

 

― Звичайно, існує. І це ― нормальне явище. Різні за віком, життєвим досвідом, статусом, відповідальністю, роллю у соціумі. Але це не означає, що між директором і учнем не можуть виникнути дружні та доброзичливі стосунки. Кабінет директора ― не тільки місце, де роблять зауваження, проводять бесіду з батьками та учнями, а й, де можна обговорити шкільні новини, плани, пропозиції, просто поговорити про життя, людські цінності. І чай з цукерками такій бесіді не на заваді.

 

Лілія Анатоліївна Вавринів не лише директор, а й дружина,матір двох дітей, донька

 

― Ліліє Анатоліївно, ви-мати двох дітей. Як вам вдається поєднувати роль дружини, матері, доньки, директора і просто жінки?

 

― Дякуючи рідним та близьким людям, сім’ї, де кожен має особистий простір, можливість для самореалізації, де панує любов, турбота, взаєморозуміння, взаємопідтримка і щира радість за успіхи і досягнення інших.

 

Заходи, які проводить Лілія Анатоліївна, відзначаються особливим творчим підходом та цікавою ідеєю

 

― Звідки черпаєте усі ідеї для нових шкільних заходів і в чому секрет вашої успішної освітянської діяльності?

 

― Школа сьогодні має бути цікавою та сучасною для учня. Звичайно, можна назвати безліч причин, щоб чогось не робити, а можна шукати можливості для реалізації нових проектів.

 

Тому є бажання щось змінювати, приймати та впроваджувати нове. Хочу, щоб школа асоціювалася з радістю, щасливим дитинством, викликала позитивні емоції, а до вчительської праці ставилися з належною повагою.

 

Я не вважаю, що вже досягнула в освітянській діяльності вагомого успіху. Але мій секрет, якщо можна так назвати звичайну педагогічну та організаційну роботу, досить простий ― до усього потрібно ставитися з любов’ю!

 

Спілкувалася Тетяна ШИЛО.

 


УЧИТЕЛІ, ВИХОВАНЦІ ТА БАТЬКИ УЧНІВ ПРО ДИРЕКТОРА 28 ШКОЛИ:

 

Світлана Пасічник, учитель зарубіжної літератури:

“Лілія Анатоліївна для нашої школи―скарб. Таке враження, що вона хоче з ТЗОШ № 28 зробити школу майбутнього. Добре, що її шанують батьки учнів школи, підтримують вчителі і люблять діти. Лілія Вавринів є прикладом справжнього педагога і керівника освітянського закладу не лише нашої школи, а й загалом – поза межами нашого міста і краю. Ця людина створила настільки теплу і працездатну атмосферу у школі, що нам залишається лише з ентузіазмом та творчо передавати свої знання учням, а дітям – залюбки освоювати нові теми та предмети”

 

Ярослав Лівінський, учнівський директор школи:

“Лілія Анатоліївна – своєрідний світоч у моїй душі. Вона є яскравим прикладом лідера, котрий упевнено веде свою команду до чітко визначеної мети. Ще три роки тому, уже з перших днів пербування її на посаді директора школи відчувався дух радикальних змін. Її ідею підхопили майже всі учні та вчителінашої школи. І, найголовніше, що це не просто слова, як це є у вітчизняній політиці,а що ці новації втілюються у шкільне життя. Думаю, що нардепам та чиновникам варто було би повчитися у Лілії Анатолівни як бути активними і доводити справи до логічного завершення”.

 

Ірина Гуцал, педагог-організатор:

“Я познайомилась з Лілею Анатоліївною нещодавно, протее мене одразу ж вразила її відкритість, щирість, позитивність. Наш директор просто “вібрує” новими ідеями, цікавими проектами, сучасним, інноваційним баченням виховного процесу.

 

Ліля Анатолівна не просто ставить перед нами завдання, а пропонує і вчителям і учням свої ідеї щодо сьогодення і майбутнього школи. Робить це не в наказовому порядку, а вислуховує пропозиції інших стосовно поліпшення життя у навчальному закладу. Словом, вона є “двигуном”, який запускає весь механізм. З нею цікаво і легко працювати”.

 

Анастасія Гнатюк, учениця ТЗОШ №28

“Наш улюблений директор, Вавринів Л.А., дуже старається для школи і переймається кожним її учнем. Життя у навчальному закладі з її приходом стало цікавішим. Часто в школі відбуваються цікаві заходи, в яких ми не лише можемо взяти участь, а з яких й почерпнути щось для себе. Варто, щоб і учні цінували та пошановували турботу про нас Лілії Анатолівни”.

 

Лілія Стельмах, мати учениці ТЗОШ №28:

“З приходом на посаду директора Лілії Вавринів змінився навіть зовнішній вигляд школи. Суттєво оновили та озеленили клумби, немов омолодився сам навчальний заклад, у якому я свого часу вчилася. Є позитивні зміни і в приміщенні навчального закладу. Великою заслугою нового директора школи також є запровадження окремих профілів у старших класах. Зокрема у моєї доньки додатково ввели занняття з економіки. Думаю, такі нововведення сприяють профорієнтації наших дітей. До того ж,діти охоче і без примусу займаються у різних гуртках, берутьучасть у загальношкільних заходах. Вони стали активнішими і більш самостійними. Тож, вочевидь, школа покращується і я рада, що тут навчається моя дитина”.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
Drone Force
22:11, 14 Січня, 2025

Філософ і випускник духовної семінарії розповів про навчання на оператора дрона

ТОП новини тернопільщини: