Лікарняна каса – фундамент медичного страхування

Опубліковано:
16 Грудня, 2014 о 10:36

Про умови та перспективи діяльності лікарняної каси в області йшлося під час оперативної наради під керівництвом директора департаменту охорони здоров`я Тернопільської облдержадміністрації Володимира Курила, що відбулася 15 грудня.

За словами виконавчого директора благодійного фонду «Лікарняна каса в Тернопільській області» Петра Левчука, основним завданням лікарняної каси є забезпечення населення області необхідними медикаментами та допомога в отриманні своєчасної медичної допомоги найвищої якості, благодійна допомога юридичним та фізичним особам (членам лікарняної каси) та запровадження дисконтних програм для членів лікарняної каси.«За категоріями населення структура членів лікарняних кас виглядає наступним чином: працюючі – 62,6%, в тому числі медичні працівники 16,7%; пенсіонери – 20,8%; діти – 8,2%; інші категорії населення – 8,3%», -повідомив Петро Ростиславович.

Він зазначив, що медикаментозне забезпечення пацієнтів, членів лікарняної каси, проводиться відповідно до лікарського формуляру, розробленого департаментом охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації і рекомендованого для використання всім практикуючим лікарям. Лікарський формуляр – це перелік лікарських засобів з найбільш сприятливого співвідношення витрат на лікування і результатів.

В підсумку директор департаменту охорони здоров`я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Курило зазначив, що лікарняна каса у нинішніх умовах – один із поступових кроків до реформування системи охорони здоров’я та є фундаментом медичного страхування.
 
Довідково: Лікарняна каса (ЛК) — у випадку захворювання забезпечує хворого ліками, допомагає у проведенні лабораторних досліджень, а у разі оперативного втручання — витратними матеріалами. Лікарняні каси можна розглядати як варіант добровільного медичного соціального страхування.

В Україні — це членська благодійна організація або громадське об’єднання, що функціонує у правовому полі, створеному відповідно до Законів України «Про благодійництво та благодійні організації», «Про об’єднання громадян» та «Основи законодавства України про охорону здоров’я», Указу Президента України № 963/2000 «Про додаткові заходи щодо поліпшення медичної допомоги населенню України» від 08.08.2000 р., Наказу Міністерства охорони здоров’я України № 400 «Про взаємодію лікарняних кас, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та закладів охорони здоров’я» від 11.08.2005 р.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #каса, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #страхівка, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: