Як заощадити сотні гривень на електроенергії? Чи можна платити за електроенергію менше і на які суми розраховувати? Розповідає napensii.ua.
Заощадити сотні гривень на електроенергії легально цілком можливо. Все, що для цього потрібно — встановити двотарифний лічильник “день-ніч”.
Перегляньте також:
- Організовуємо простір за методом Марі Кондо: поради від королеви прибирання
- «Тернопільобленерго» нагадує про зміни в особових рахунках
Як саме лічильник допоможе заощадити гроші.
Двотарифний лічильник запрограмований на два режими обліку — день і ніч. І якщо за використання електроенергії вдень потрібно буде заплатити за звичайним тарифом, то нічний тариф буде вдвічі нижчим. Період “ніч” рахується з 23:00 до 7:00.
Зараз українці платять за електроенергію за тарифом 2,64 грн/кВт*год. За наявності двотарифного лічильника у нічний час доби послуга оплачується за тарифом 1,32 грн/кВт*год.
Скільки можна заощадити на електроенергії.
Наприклад, сім’я із трьох осіб, яка проживає у квартирі з електроплитою та бойлером, споживають приблизно 300 кВт*год електроенергії на місяць. При відсутності двотарифного лічильника за таку кількість електроенергії за тарифом 2,64 гривні доведеться сплатити 792 гривні.
За наявності двотарифного лічильника та споживання частини електрики в нічний час доби (наприклад, включення в цей час бойлера, пральної та посудомийної машини, хлібопічки тощо), частина електроенергії (наприклад, 200 кВт) оплачуватиметься за вдвічі меншим нічним тарифом — 1,32 гривні. Тобто споживач заплатить 264 гривні за електроенергію, використану в нічну частину доби, і стільки ж за денну. Загалом вийде 528 гривень.
Таким чином, за один місяць вдасться заощадити понад 260 гривень.
Як встановити двотарифний лічильник.
Для встановлення лічильника потрібно звернутися до своєї компанії-постачальника електроенергії:
- подати заяву про зміну тарифу. При собі потрібно мати паспорт, ідентифікаційний номер та чинний договір на постачання електроенергії;
- оплатити послугу з встановлення нового лічильника та отримати список сертифікованих моделей; купити лічильник самостійно або у постачальника електроенергії. Коштує він у середньому 3000-4000 гривень;
- провести процедуру параметризації нового пристрою у постачальника електроенергії;
- викликати майстра від електромережі для заміни лічильника, який розпломбує старий, а також встановить та опломбує новий. Після завершення робіт він має видати відповідний акт.
Раніше ми писали про 7 простих порад, які допоможуть заощадити електроенергію.