Корисні властивості сала: коли, скільки і з чим його їсти?

Поради дієтолога +рецепти приготування сала в домашніх умовах

Опубліковано:
11 Жовтня, 2024 о 15:13

Вважається, що українці люблять сало у будь-яку пору року, а восени і взимку особливо, бо воно допомагає організму адаптуватися до холоду та підвищує опірність організму до різних вірусів, що зараз вкрай важливо. Цей продукт має дуже багато корисних властивостей, утім корисним вважається не будь-яке сало. Терапевтка-дієтологиня Ванда Леванюк нині розповість, яке сало обрати, аби воно принесло максимум користі. Скільки на день можна його з’їсти, аби не погладшати і не перебрати холестерину. І поділиться цікавими рецептами приготування сала в домашніх умовах.

Корисні властивості сала

«У салі є арахідонова кислота, яка має цілий спектр корисних властивостей. Вона бере участь в побудові клітинних мембран, роботі головного мозку, серцевого м‘яза, нирок, відновлює м’язеві тканини в дитячому і підлітковому віці в період активного росту, прискорює жировий обмін, уповільнює процеси старіння. Арахідонова кислота має позитивний вплив на жіночій організм, регулює гормональну систему, робить шкіру пружною та еластичною тощо», – стверджує Ванда Леванюк.

До складу сала входить також олеїнова кислота, яка перешкоджає окисленню ліпідів. Під час окислення жирних кислот утворюються токсичні продукти, від яких страждають мембрани клітин, що веде до атеросклерозу та онкології.



Сало містить жиророзчинні вітаміни (А, D, E), вітаміни С, PP, вітаміни групи B, мікроелементи: селен, марганець, цинк, залізо. Селен не дає розвиватися раковим клітинам.

Сало допомагає виводити токсини, радіонукліди, покращує інтелектуальну діяльність, зміцнює імунітет. Його радять вживати при хронічному бронхіті, туберкульозі легень, поліартриті, остеохондрозі, ревматизмі, цукровому діабеті.

Як обрати хороше сало?

Дієтологиня каже, що найкраще свіже та заморожене сало, бо при термічній обробці багато біоактивних речовин втрачається.

Не споживайте пожовтіле сало, бо воно окислилося та втратило багато корисних речовин.

Сало слід обирати чисте, без прожилок та волокон, м‘яке. Ідеально підійде сало товщиною 4-5 см. Перед придбанням сала бажано дізнатися, чим годували свиню, чи не додавали в їжу гормонів, чи не привезли на реалізацію продукт з екологічно забрудненої території.

Коли краще їсти сало і скільки?

Вживати сало краще зранку. Жири, що є в ньому, допомагають краще засвоюватися червоним та оранжевим пігментам-каротиноїдам, тому його варто поєднувати з морквою, помідорами або борщем.

«Поєднувати сало краще з крохмалистими продуктами: картоплею, кукурудзяною кашею, або їсти з житнім чи цільнозерновим хлібом і гострими компонентами: хріном, гірчицею, червоним перцем. Поєднання сала з овочами добре підійте тим, хто хоче скинути вагу», – каже Ванда Леванюк.

Сало, за її словами, захищає слизову шлунка від впливу етилового спирту. Тож, якщо планується забава з вживанням алкоголю, перед нею варто з’їсти шматочок сала. А ось вживати алкоголь разом з салом не рекомендуєтся, бо це надто велике навантаження на підшлункову залозу.

Сало – калорійний продукт, у 100 г є приблизно 900 ккал, тому денна норма – до 20 г (кілька шматочків).

Людям з захворюваннями жовчновивідних шляхів, жовчного міхура, підшлункової залози, особливо в період загострень, при порушення обміну холестерину слід вживати сало обережно.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: zaxid.net
Теги: #сало
Коментарі





Опілля квас
Інтерв'ю
Інтерв'ю з випускницею ТНПУ Христиною Луцик
19:13, 7 Жовтня, 2024

Христина Луцик: кожен день — це боротьба за життя. Інтерв’ю з випускницею ТНПУ

ТОП новини тернопільщини: