Корупційний скандал сколихнув медичну галузь Тернопільщини

Опубліковано:
26 Листопада, 2015

Донедавна маловідома широкому загалу громадська організація Асоціація хірургів Тернопільської області жодним чином не привертала увагу ласих до наживи чиновників. Але загальне зубожіння населення та тривала економічна криза в країні, зазвичай, підштовхує  пройдисвітів до все нових і нових схем збагачення. Отож щось подібне трапилося і з Асоціацією хірургів.

 Протягом довгих років Асоціацією хірургів області керував покійний ректор медакадемії Леонід Ковальчук. За часів Леоніда Якимовича, котрий на той час був заступником голови Правління Асоціації хірургів України, місцева організація працювала над питаннями підвищення професійного та наукового рівня хірургів Тернопільщини. Здобутки членів цієї організації в колах медичних працівників були знаними та високо цінувалися в Україні та закордоном, проте після смерті професора Ковальчука активна діяльність структури фактично припинилась.

 

Майже два роки об’єднання хірургів було без керівника та існувало тільки на папері. Але нещодавно з’явилися люди, які вирішили взяти на себе благородну місію – відновити функціонування Асоціації, ну і між іншим її «трішки» очолити. Здавалося б до чого тут зловживання? Але цього разу без них таки не обійшлося.

 

Виявляється, що головний хірург департаменту здоров’я ОДА Володимир Максимлюк, прикриваючись благою метою відновлення Асоціації, вирішив заробити грошенят на своїх колегах. Заручившись підтримкою впливового проректора ТДМУ  Степана Запорожана, пан Максимлюк минулого тижня розіслав головним лікарям медичних закладів області лист-директиву. Цим  листом він зобов’язав керівників здійснити ряд заходів, що мали б сприяти приведенню роботи Асоціації до рівня роботи лікарських самоврядних організацій ЄС.

 

«Рівень закладів Європейського Союзу» – звучить гордо та шляхетно, з цим не поспориш. Однак, чомусь автор доленосної директиви поряд із дорученням надати пропозиції щодо напрямків розвитку Асоціації не забув наголосити керівництву закладів про необхідність сплати їх підлеглими щорічного диференційованого членського внеску у розмірі еквівалентному 100 доларів США докторами медичних наук, 50 доларів лікарями з медичним ступенем та 15 доларів студентами і лікарями-інтернами.

 

Хотіли європейські стандарти – матимете європейські ціни! І це при тому, що за часів керівництва Асоціацією професором Ковальчуком щорічний членський внесок доктора наук становив лише 100 грн., що вже казати за інтернів та студентів.

 

Свої побори автор директиви пояснює рішенням пленуму Асоціації, законність якого залишається досить сумнівним.

 

Вже понад півроку серед медиків міста ширяться чутки про «картельну змову» Максимлюка та Запорожана, котрі намагаються підпорядкувати своєму впливові  фінансові потоки обласної медицини. Лікарі стверджують, що ними вже тривалий час проводиться робота над тим щоб «підім’яти» під себе Асоціацію, як засіб впливу на авторитетних науковців та спеціалістів галузі. Очевидно, що піврічні труди увінчалися успіхом і вони вже відчули себе місцевими князьками, яким сам Бог велів обкладати податками медиків-трударів.

 

Внутрішні протистояння та проблеми у «клановому» середовищі медиків існували завжди, що не є дивним, проте ніколи працівників галузі так нагло і відверто не обкладали «даниною».

 

На які ж такі видатки планує Володимир Максимлюк спрямовувати тисячі зібраних доларів? Чи не на підкуп високопоставлених посадовців, чиє мовчазне одобрямс має забезпечити подальший добробут і процвітання учасників «картелю»?

 

 

Примітка Стаття написана на основі листа, який надіслали на редакційну адресу “Тернопільського тижня”

 

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі
21:19, 27 Травня, 2024

Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі

Блоги

ТОП новини тернопільщини: