Оборудка. Саме на це схожі дії колекторів, які викупили в банку зобов’язання боржників. Спочатку вони вимагали від позичальниці всю суму позики, хоч та вже повернула третину. Потім провернули схему з продажу кватири цієї жінки

Неприємні випадки з колекторськими фірмами, які всілякими легальними і не зовсім способами “вибивають” борги – не рідкість. 

Проте найбільш “просунуті організації” вміють не лише погрожувати і тиснути, а й, схоже, позбавляють людей житла без їхнього відома.

 

Банк продав колекторам

Із такою бідою зіткнулась тернополянка Любов Задоянчук. Квартира жінки на вул. Коновальця через тіньові схеми відійшла “вишибалам”. Власне, про це власниця дізналася від них самих, коли прийшли виселяти її з дому. Але про все за порядком.

 

— У 2008 році я взяла кредит у „Шведбанку” – 47 тисяч доларів під заставу квартири, — розповідає пані Люба. – Справно щомісяця сплачувала і тіло кредиту, і відсотки. Кожного місяця робила переплату, аби швидше віддати. У 2012 році банк пішов з України, а своїх боржників передав такій собі фірмі “Вектор плюс”. Про це я дізналась із листа від фірми, де вони повідомляли, що я — їхній боржник. Просили віддати всю суму одразу або ж рівними частинами впродовж року. Як я зрозуміла, це фірма-колектор.

 

Найгірше, каже жінка, що ця організація вимагала повернути всю суму кредиту, хоча за чотири роки тернополянка вже погасила її третину.

 

– Мене це шокувало, – пригадує вона. – Я порадилася з юристом і спільно з ним поїхала до Києва, в офіс цієї фірми. Я хотіла звірити з ними платежі, бо ж усі квитанції маю. Також мала намір підписати угоду, бо боялася платити невідомій фірмі чималу суму. Під’їхали до будівлі, де мав би бути “Вектор плюс”. У холі є інформація про всі офіси, а про цей ми не знайшли. Спитали жінку на пропуску, вона нічого не знала. Я зателефонувала за номером, який мала, до нас спустилась жінка, завела на один із поверхів у кімнату 3х4 м зі столом, стільцями, шкафчиком. Оце і є весь офіс. Мої прохання звірити борг та підписати юридичну угоду нічого не дали. Я повернулася до Тернополя.

 

На адресу тернополянки почали надходити листи з вимогою повернути борг. Були також дзвінки з вимогами та нецензурною лайкою.

– Я казала тим людям, аби вони звернулися до суду, – говорить жінка. – Вони ж нічого не втрачають, бо квартира під заставою. У суді я хотіла, аби встановили правильну суму, яку маю повернути. Вони не подавали. Я і сама до суду подала б, але юристи відрадили. Останньою краплею було те, що ця фірма почала писати в соціальні мережі тим, хто у мене в друзях, повідомлення про мій борг із проханням: “Допоможіть вашій знайомій повернути гроші”. Та це, як з’ясувалось згодом, були лише “квіточки”.

 

Квартиру продали

А 27 липня цього року до тернополянки прийшло двоє людей – кремезний чоловік та жінка. Із собою принесли документи та повідомлення про те, що мешканка повинна звільнити квартиру, бо вона їй не належить.

 

– Мені показали витяг із Реєстру речових прав, де власником моєї квартири було записане ТОВ “Атлант-Актив”, – розповідає пані Люба. – Я подумала, що це такий спосіб тиску. Також із собою люди мали довіреність від “Вектор плюс” на три дні, якою фірма їм дала повноваження повідомити мене про виселення. З довіреності я переписала паспортні дані цих людей. Згодом пішла до реєстраторів, де виявилось, що я вже не власниця. Просто немає слів, щоб передати, що я пережила. Адже мене виганяють з власного дому, який вже за паперами не мій…

 

За допомогою знайомих жінка хотіла дізнатися більше про тих людей, які приходили до неї.

– З’ясувалось, що паспортів із такою серією не видавали, у довіреності були недостовірні дані, – припускає вона. – Але паспорт того чоловіка я бачила. Тобто йдеться про підробку паспортів. Після цього почала радитися з юристом, планувала звернутися до правоохоронців. Не встигла, бо 5 серпня до мене прийшли четверо здорованів, серед них і той, що раніше. Один із тих невідомих показав папір на право власності. Я одразу викликала міліцію, бо це шахраї. Я ж знала, що в одного з них – фальшивий паспорт.

 

Міліція відпустила

Міліція приїхала і вислухала жінку, її забрали у міський відділ міліцейським авто. “Гості” поїхали до міліції своїм автомобілем.

 

– У приміщення зайшов тільки один з тих чотирьох, російськомовний. Решта на вулиці стояли, – пригадує постраждала. – Нас не запросили в жоден з кабінетів. Вийшов з приміщення міліції якийсь чоловік у цивільній формі й одразу сказав: “Треба за кредит платити”. Я ж тільки приїхала, нічого нікому не розповідала, а міліціонер уже в курсі. Він сказав взяти у мене заяву і пішов. Я наполягала, що треба брати пояснення і в тих хлопців, документи в них перевірити. Але ні! Поки я писала заяву, один з тих чотирьох вийшов, усі сіли в авто і кудись поїхали. Написала я ту заяву і чекала, що хтось зателефонує, викличе, пояснить. Цього не сталось. Сьомого числа пішла на прийом до начальника міліції Олександра Богомола. Він вислухав, сказав, що слідчі розберуться в ситуації.

 

Та візит результатів, каже жінка, не дав.

– Я пішла на прийом до народного депутата Тараса Пастуха, – каже тернополянка. – Він вислухав, щось занотував. Згодом мене запросили у міський відділ міліції. Здається, це був начальник. Йому я розповіла про те, що було 5 серпня, і про дивні дії міліції. Я наполягла, щоб слідчий зайнявся моєю справою, бо ж у мене фактично вкрали квартиру. Чоловік призначив слідчого. Слідчий мене не викликав, хоч уже декілька днів минуло. Тому я сама почала телефонувати до того правоохоронця. Слідчий повідомив, що відкрили кримінальне провадження.

 

Юрист потерпілої попросила слідчого про арешт квартири, аби не відбулось декілька перепродажів чи дарувань, бо тоді – суди на роки.

 

– Слідчий 20 серпня подав клопотання до суду про арешт, і його задовольнили, – каже Любов Задоянчук. – У Реєстр інформацію про арешт вносять лише після того, як слідчий надсилає копію постанови держреєстраторам. Так ось, слідчий більше 10 днів надсилав той документ, хоча телефоном мене переконував, що все добре, квартира під арештом. Щастя, що не встигли перепродати помешкання. Чому міліція так працює, не знаю. Є підозри, що або хтось „в долі”, або якусь “подяку отримали”. Я звернулась у прокуратуру зі скаргою, бо якщо так “гарно почали”, то боюсь – продовження буде “ще кращим”.

 

Ми стежимо за перебігом подій. Продовження буде!

 

Василь КОГУТ, адвокат:

– Заміна кредитора може відбуватися без згоди боржника. Але при цьому боргом людини вважають суму, яка була на момент заміни. Тобто згадана фірма не могла вимагати повернення всієї суми кредиту чи то одним платежем, чи то рівними частками протягом року. Тому дії жінки з вимогою врахувати всі її сплати та показати угоду з банком правильні. Щодо квартири, в якої з’явився новий власник, то без згоди мешканки цього не могли зробити. А якщо зробили, то порушили Закон, і не один. Тобто чи то суд, чи то якісь угоди щодо зміни власника обов’язково передбачають участь боржника. Вимоги людини до правоохоронців провести розслідування правильні, бо є ознаки шахрайства. Також жінка може у форматі цивільного позову вимагати скасування рішення суду, яким передали квартиру, чи документа, на основі якого змінився власник. Судячи з розповіді людини, у цій ситуації багато питань, якими мали б цікавитись правоохоронні органи.

 

Постраждалих багато

Щодо правоохоронців, якщо говорити не емоціями, а фактами, то кримінальне провадження відкрили 10 серпня, постанову про арешт винесли 20 серпня, а арешт у реєстрі відображений 2 вересня.

Зважаючи на важливість справи та можливий масштаб, це не надто оперативно. Крім того, виникають запитання й щодо дій правоохоронців 5 серпня. Можливо, вони відпустили людей з підробленими документами. Сподіваємось, після виходу публікації правоохоронці нададуть пояснення.

 

– Живу у постійному хвилюванні, чи поверну собі своє житло, – каже Любов Задоянчук. – Але надія є, бо та фірма – аферисти. Днями натрапила на телепередачу “Дістало”, там про ту ж фірму розповідали. Був коментар одного з нотаріусів, з яким співпрацювали колектори, то лише він оформив більше сотні довіреностей, пов’язаних із квартирами. Уявляєте, скільки людей постраждало? Якщо з Тернополя ще хтось такі ж проблеми з “Вектор плюс” має, то нам варто об’єднатися!

 

Про цю фірму багато пишуть і на різних “антиколекторських” форумах та у групах в соцмережах. Установу та працівників називають аферистами, нарікають на “вибивання” грошей і незаконний продаж заставних квартир.

 

Ми поспілкувалися з представником фірми “Вектор Плюс”, де пояснили, чому і як продали квартиру.

 

– У жінки був договір іпотеки у банку. Банк у 2012 році передав це зобов’язання нашій фірмі, – пояснили у “Вектор Плюс”. – Ми проінформували про це позичальника та запропонували декілька варіантів погашення боргу. Зокрема, була й пропозиція зі списанням значної частини суми. Проте пані Любов не виявила бажання розраховуватися за своїми борговими зобов’язаннями. Тривалий час ми листувались із жінкою і просили заплатити, пропонували варіанти. Але реакції не було. Кредитним договором між жінкою та банком передбачене безсудове врегулювання ситуації у випадку боргування за угодою. Згідно з цим пунктом можна приймати заставне майно на баланс фірми. Власне, так і було зроблено. Перед тим, за місяць, жінці надіслали повідомлення. Реакції знову не було. Тому нотаріус поставила квартиру на наш баланс і ми її реалізували для погашення боргу. Жінка отримала довідку про те, що її боргові зобов’язання виконані, а угода розірвана. Покупець квартири проінформований, що нерухомість заставна.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”
20:12, 21 Червня, 2024

Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: