«Я ЩАСЛИВИЙ ТИМ, ЩО ПОБУДУВАВ БУДИНОК, ВИРОСТИВ САД, ВИХОВАВ ДВОХ СИНІВ, ТРЬОХ ОНУКІВ, НАПИСАВ П’ЯТЬ КНИГ І СОТНІ СТАТЕЙ. ЩАСЛИВИЙ ТИМ, ЩО У ЧАСИ ВІЙНИ У З’ЄДНАННІ СИДОРА КОВПАКА ТА КОМІСАРА СЕМЕНА РУДНЄВА БУВ НАЙМОЛОДШИМ РОЗВІДНИКОМ, ВИЖИВ ПІСЛЯ ВСІХ КАТУВАНЬ У ГЕСТАПО», – КАЖЕ ЛАНІВЧАНИН ГЕОРГІЙ МЕЛЬНИК.
Перегляньте також:
- За рік Тернопільські поліцейські відшукали 199 зниклих дітей
- Свічка пам’яті: Чому важливо вшановувати жертв Голодомору
Цими дням він репрезентував у обласному краєзнавчому музеї книжку «Людина і суспільство: реалії життя» – результат тривалих роздумів на дпроблемами становлення та формування людини, її світогляду, проблемами українського суспільства, над майбутнім громадянського суспільства. Автор називає видання добрим порадником для батьків, учителів, психологів, соціологів і всіх, хто цікавиться важливими та актуальними проблемами становлення і зміцнення українського суспільства.
– Ця книга має допомогти нашій молоді, – каже автор. – Адже в ці часи особливої ціни набувають морально-етичні цінності людини зокрема та спільноти загалом. У книзі я порушив глибокі та актуальні проблеми суспільного життя в Україні, не уникнув гострих питань, намагався знайти на них відповіді. Адже як будівля складається з цеглин, так суспільство складається з окремих громадян. Людина й суспільство тісно пов’язані між собою, тому важливо зрозуміти покликання людини та її місце в суспільстві. Через те намагався показати морально-етичні засади людини, її відчутний вплив на навколишнє середовище, а крім того – роль суспільства у житті людини.
Автор виходив із засади, що в цей час потрібне мисляче суспільство, яке формують люди високого інтелекту. Адже, на його думку, таке суспільство не допускає помилок, бо виникають вони від незнання. Пан Мельник радить багато читати, щоби подолати інертність мислення, уникнути агресивних вчинків, пізнати справжній сенс. «Тож читайте, думайте, дійте!» – закликає він.
Із ним були суголосні ті, котрі зібралися на заході. Так, представляючи видання громадськості, директор музею Степан Костюк зауважив, що цієї книжкою Георгій Мельник несе те, що мала б нести в житті кожна людина, -світло. Мовили слово на заході й ті, котрі благословили у світ не одне напрацювання пана Мельника, – доктор економічних наук, професор Богдан Андрушків і краєзнавець, літератор Богдан Мельничук. Останній так відгукнувся про книжку:
– Це енциклопедія життя,..де є поради на всі випадки. її не ковтнеш і не викинеш, як роман. До неї повертаєшся, гортаєш, відкриваєш на будь-якій сторінці та прикипаєш, бо хочеться читати. Хочеться вчитися та ставати мудрішим.
Про філософію життя сказав і доктор педагогічних наук Анатолій Вихрущ:
– Це книга про Україну та українців. Вона буде особливо цікавою для молоді, адже в ній є підказки, як бути особистістю, що таке творчість, креативність.
Продовжив мову свого попередника голова Тернопільської обласної організації Національної спілки письменників України Євген Безкоровайний:
– Серед заполітизованості, того глуму над душею людською, який є нині, іпостась творця стає на перше місце, бо такі люди стають поводирями нації. їхнє письмо торкається наших душ і розуму, збуджує з байдужості та зневір я, в яке завели недолугі політики.
Наостанок варто зауважити, що Георгій Мельник у своїй книзі пише: «Українське суспільство — незвична громадська формація, яка суттєво відрізняється від суспільства інших країн. Саме тому в книзі намагався використати порівняльний аналіз проблем і досвіду з різних аспектів суспільного життя в Україні та закордонних країнах, на конкретних прикладах показати, як Україна прагне інтегруватися в європейські та світові структури. Сьогодні наша країна має бути єдина, незалежна».
Анна 3oлотнюк.