Дубас Марія
Дубас Марія

Журналістка, редакторка стрічки новин

Кіберполіція Хмельниччини запобігла незаконному продажу унікального артефакту, якому понад 1500 років

Опубліковано:
26 Грудня, 2024 о 18:05
артефакт
Вилучений артефакт. Фото: Кіберполіція.

На Хмельниччині кіберполіцейські у співпраці з дізнавачами Шепетівського районного управління поліції та за процесуального керівництва Шепетівської окружної прокуратури успішно запобігли продажу рідкісного артефакту, що є об’єктом культурної спадщини. Унікальний предмет, вік якого перевищує півтори тисячі років, намагалися продати через онлайн-аукціон.

артефакт
Кіберполіція за роботою.

Артефакт – трикутна срібна накладка, густо декорована штемпелем, черню та ртутним золоченням, з’явився у мережі під назвою «Срібна накладка з позолотою з солярними знаками». Його було виставлено на спеціалізованому анонімному онлайн-аукціоні. Оголошення викликало занепокоєння керівництва Національного музею історії України, яке оперативно звернулося до правоохоронців.



Поліцейські провели комплекс оперативно-розшукових дій, встановили особу продавця та зупинили незаконну спробу збуту. Рідкісний артефакт вилучено й направлено на експертизу. У рамках дослідження проводиться оцінка мистецтвознавцями, а також аналіз металевого складу, щоб остаточно підтвердити його автентичність та історичну цінність.

артефакт
Артефакт на незаконному аукціоні.

Слідство триває за ч. 1 ст. 193 Кримінального кодексу України (незаконне привласнення скарбу, що має особливу культурну цінність). Порушнику загрожує покарання відповідно до чинного законодавства.

Як наголошують правоохоронці, знайдений скарб, що становить культурну цінність, належить державі, відповідно до ч. 4 ст. 343 Цивільного кодексу України. Особи, які повідомляють про знахідку до Національної поліції чи місцевих органів самоврядування, мають право на винагороду у розмірі до 20% від його ринкової вартості.

Експерти зазначають, що вилучений артефакт належить до «стилю Сьоздала», який був характерним для епохи Великого переселення народів (425–450 роки). Ці предмети вважалися ознакою статусу варварських еліт і розповсюджувалися серед народів, які активно мігрували того часу. Географія подібних знахідок охоплює величезний регіон – від Скандинавії та Волині до Північної Франції. Однак такі предмети є вкрай рідкісними й мають виняткову цінність для історії та археології.

Полотна мисткині з Тернополя Олесі Гудими підкорюють світ

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Кіберполіція
Теги: #історичні артефакти, #чорні археологи
Коментарі





Інтерв'ю
Паніка тільки шкодить. Кадровий військовий про ситуацію на фронті
11:38, 21 Грудня, 2024

Паніка тільки шкодить: кадровий військовий про ситуацію на фронті

ТОП новини тернопільщини: