Іван Марчук покаже «Генотип вольності» в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького

Опубліковано:
8 Березня, 2016 о 15:13
10 березня 2016 року, о 16.00, у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (гол. будівля, просп. Свободи, 20) відбудеться відкриття виставки Івана Марчука «Генотип вольності», присвяченої 80-літтю від дня народження митця.

 На виставці «Генотип вольності» в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького представлено 61 твір із циклів «Пейзаж», «Біла планета – 1», «Біла планета – 2», «Погляд у Безмежність».  Виставка триватиме до 10 квітня 2016 року.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шедеври генія з Тернопільщини Івана Марчука після Києва покажуть у Тернополі (Фото)

 

Володар звань народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, члена Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва, Іван Марчук є одним із найвідоміших українських художників у світі, а за оцінкою британського часопису «The Daily Telegraph» (2007) митець увійшов до списку Ста геніїв сучасності.

 

У доробку майстра – близько 5000 картин, котрі знаходяться у галереях та приватних колекціях по всьому світу. Протягом останніх трьох років полотна художника експонувалися переважно за кордоном (Литва, Німеччина, Польща), виконуючи функцію носіїв народної дипломатії й утверджуючи місце України в європейському та світовому культурному просторі.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 2016 рік на Тернопільщині присвятять Івану Марчуку

 

Художник народився 12 травня 1936 року в селі Москалівка Тернопільської області. Навчався у Львівському училищі декоративно-прикладного мистецтва імені Івана Труша на відділенні декоративного розпису та на відділенні кераміки Державного інституту прикладного і декоративного мистецтва. У середині 1960-х років Іван Марчук переїхав до Києва, й саме тут розпочалось його становлення в мистецькому середовищі. Далі – жорстке протистояння системі, котра нещадно придушувала все, що не вписувалось у догми соціалістичного реалізму, й 12 років еміграції (Австралія, Канада, США). З вересня 2001 року, після повернення в Україну, художник живе і працює в Києві.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іван Марчук: «Україна народжує найбільше талантів на квадратний метр у світі»

 

Іван Марчук винайшов власну оригінальну техніку, якій придумав назву «пльонтанізм» (від галицького діалектизму «пльонтати» ‒ плести, переплітати). Вона полягає в балансуванні на межі рукотворного і технологічного накладання мазка, й через складність і філігранність виконання практично не підлягає повторенню. Художник систематизував свої роботи в 11 творчих циклів.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Роман Полікровський
17:08, 20 Липня, 2024

«Без економіки ми не виграємо війни», – мер Збаража Роман Полікровський

Блоги

ТОП новини тернопільщини: