Участь у військових діях завжди накладає відпечаток на долі людей, спонукає до переоцінки життєвих цінностей, впливає на фізичне та психологічне здоров`я. Здавалося б ще вчора: життя за уставом, тут «свої», а там – «вороги», служба плече в плече з товаришами по зброї, звуки вибухів, стогін поранених побратимів, думки про оборону і захист, перед очима жахливі картини бою…

 Демобілізація… Кілька годин дороги і раптом – мирне життя. Інші пріоритети, цінності, звуки, запахи та образи: цілуються закохані, малюки граються на дитячих майданчиках, аромат свіжої випічки із кіоску зі свіжим хлібом, пильні бабусі під під`їздом, розмови покупців у магазинах, маршрутки і затори на дорогах, пошук роботи… Звичайні буденні клопоти уже незрозумілі… Відтак, демобілізовані учасники АТО гостро потребують уваги та розуміння з боку оточуючих, суспільства, держави.

 

Надання інформаційної та психологічної допомоги, сприяння у працевлаштуванні – ось головні напрямки роботи служби зайнятості із даною категорією населення. Фахівці Підволочиського районного центру зайнятості особливо уважно та ретельно підходять до потреб кожного колишнього воїна, який звернувся у центр зайнятості, зокрема, надають інформаційно-консультаційні послуги, ознайомлюють з переліком актуальних вакансій, перспективами працевлаштування на місцевих підприємствах, розглядають можливості тимчасової зайнятості та професійної підготовки, залучають до участі у тренінгах та семінарах тощо.

 

Починаючи з березня 2015 року, з метою пошуку роботи до Підволочиського РЦЗ уже звернулися 11 осіб, які мають статус учасників антитерористичної операції.

 

Після повернення із зони бойових дій за допомогою в працевлаштуванні до центру зайнятості звернувся й Сергій Богайчук. У Підволочиському ТОВ «Люкс» на цей момент шукали оператора заправних станцій. Спеціалісти центру зайнятості обговорили варіанти працевлаштування із Сергієм і запропонували звернутися до керівника товариства Анатолія Белошицького. Роботодавцю сподобався енергійний та цілеспрямований молодий чоловік. Варіант майбутнього працевлаштування був привабливий для обох.

 

– Раніше я думав, що оператором заправних станцій працювати зовсім не складно – ділиться своїми думками Сергій, – але з часом переконався, що ця робота має свою специфіку, особливості. Проте, коли діяльність подобається, можна всього навчитися. Головне, щоб робота приносила задоволення для працівника і користь людям.

 

– Сергій – дисциплінований, надійний та пунктуальний, до своїх професійних обов’язків ставиться з відповідальністю. Ми задоволені його роботою, на такого працівника дійсно можна покластися, – каже керівник ТОВ «Люкс».

 

Отож, індивідуальний підхід фахівців РЦЗ в питанні вирішення проблем зайнятості особливих категорій безробітних, в тому числі і демобілізованих із зони АТО, дозволив колишньому воїну адаптуватися до мирного життя, опанувати себе, знайти роботу і успішно працювати, реалізовуючи свої професійні вміння та навички.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: