Швидше навпаки, агенція нерухомості у своїй пропозиції виокремила можливість будь-яких змін.
Перегляньте також:
- Як потрапити в екіпаж танка “Leopard”
- Керівник будівельної компанії «Креатор-Буд» Ігор Гуда взяв участь у Західноукраїнському бізнес-форумі
«Дожилися, дорогі тернополяни – пам’ятки архітектури в Центрі міста (ті, звісно, які ще не знесли/не розібрали/не “добудували” кілька поверхів зверху) розпродуються, як гарячі пиріжки!, – написала тернополянка Ірина Стахурська у Спільноті шанувальників історії та архітектури Тарнополя. – І не через аукціони з умовами подальшої відповідальності власника за збереження історичної пам’ятки, а просто через агенцію нерухомості… Я не експерт, але якщо це законно – то це жах. Чекайте скоро на Франка нову забігайлівку, харчевню, чи взагалі, як то в кращих традиціях міста, – елітний секонд-хенд! Отакі повідомлення з пропозицією продажу розсилаються зараз різним компаніям та фірмам на корпоративну пошту…»
Сам будинок по Франка, 12, має ще зовсім не досліджену історію. «Значний архітектурно-мистецький інтерес має будинок-особняк №12, зведений в другій половині ХІХ століття. Досі не можу знайти жодних історичних довідок про цю споруду. Дещо стало відомо із листівки 1905 року на написано “Villa Pohorilles”. Від тих давніх часів, збереглися ворота та огорожа. Більше того, поряд стоїть давній електричний стовп. Не варто забувати про те, що перша міська електрівня була розташована зовсім поряд, ймовірно електрику до цього дому провели в той час, коли електрифікували “Сокіл” (1902р). Якщо це так, то власники були людьми дуже заможними,» – пише сайт «Мій давній Тарнополь 1540».
На сьогодні на сайті агенції нерухомості за цю історичну будову хочуть більше 7,5 мільйонів гривень, або майже 300 тисяч доларів. За ці гроші нові власники не мають жодних зобов’язань перед громадою щодо збереження архітектурного ансамблю чи загального вигляду споруди.
Варто зауважити, що будинок перебуває вже багато років у приватній власності. Колись там базувався офіс державної кампанії «Хліб України».