«Гермес» — бог шахрайської еміграції

Опубліковано:
10 Жовтня, 2014

У Тернополі розкрито грандіозну аферу, пов’язану з еміграцією українців до Сполучених Штатів Америки. Солідна, на перший погляд, фірма «Гермес» з десятирічним досвідом роботи, офісом у центрі міста та філіями в інших областях, яка широко рекламувала свою діяльність у сприянні виїзду в США, виявилася нічим іншим, як штабом кримінальної структури. Як розповів «УМ» керівник центру громадських зв’язків обласної міліції Сергій Крета, учасники цієї структури, вміло маскуючись, узяли під незаконний контроль програму відомої американської візової лотереї Diversity Visa та налагодили цілу шахрайську індустрію, не лише видурюючи у громадян чималі суми, а й втягуючи їх у фінансову кабалу, а в деяких випадках — і в трудове рабство за кордоном.


Аферисти нелегально збирали установчі дані про громадян України і без їх відома заповнювали заявки на участь у лотереї. Відтак, отримуючи імена переможців, вони просто продавали їх виграшні коди за ціною від чотирьох iз половиною до дванадцяти тисяч доларів. Якщо ж клієнти самі зверталися до фірми, щоб їм посприяли у виїзді до Америки, то відповідні анкети заповнювалися і надсилали від їхнього імені, але з контактними даними зловмисників, тож у результаті за коди-підтвердження все одно доводилося викладати круглу суму.


При тому що уряд США постійно наголошує на цілковитій безкоштовності участі в такій лотереї, довірливих людей вистачало. Тим паче що шахраї завбачливо «подбали» і про тих, для кого названі суми були непідйомними. Вони створили спеціальну кредитну спілку, де гарантією повернення позичених коштів була застава нерухомого майна. Але коли власники виїжджали за кордон, в Україні все обставлялося так (зараз уже відомо, що для цього задіювалися корупційні зв’язки в правоохоронних органах), що ця нерухомість теж діставалася шахраям.


Але і це ще не все! Уже на території Сполучених Штатів новоспечених емігрантів зустрічали спільники шахраїв із «Гермеса», які забирали в людей міграційні документи і ощасливлювали їх влаштуванням на низькооплачувану роботу, перетворюючи на трудових рабів. Тим же, хто збирався скаржитися у правоохоронні органи, погрожували розправою.


Усе це було можливим і довгий час залишалося безкарним завдяки ретельно вибудованій злочинній схемі і тій же корупції. Вивести злочинців на чисту воду вдалося лише завдяки скоординованій роботі співробітників УБОЗ УМВС України в Тернопільській області та Головного управління боротьби з організованою злочинністю з їхніми американськими колегами. На сьогодні продовжується слідство за цілою низкою кримінальних проваджень, зокрема, за статтями 190 (шахрайство), 205 (фіктивне підприємництво) та 209 (легалізація відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

 

Також, як повідомила прес-служба ГУБОЗ МВС України, заплановано підписання міжнародно-правового доручення, в рамках якого проводитиметься подальша спільна робота правоохоронців України і США з повного розслідування цієї грандіозної афери, повернення втрачених коштів усім потерпілим та притягнення до відповідальності всіх учасників злочинної транснаціональної групи. Вилучені під час обшуку документи свідчать, що в їхню вміло розставлену пастку потрапили тисячі людей.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади
13:58, 21 Квітня, 2024

Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади

Блоги

ТОП новини тернопільщини: