GEL, AGM або акумулятор з рідким електролітом – що обрати для побудови ефективної енергосистеми?

Опубліковано:
8 Листопада, 2024 о 11:36

Кислотні батареї здебільшого використовуються для живлення бортової мережі автомобілів, для забезпечення тяговими струмами електромобілів, для освітлення та для резервного живлення різних електроприладів.  Існує незліченна безліч застосувань акумуляторних батарей, проте в цій статті обговоримо три типи акумуляторних джерел енергії, які найчастіше трапляються в побудові недорогих і ефективних енергосистем. Це, звісно ж, гелеві батареї, AGM і акумулятори з рідким електролітом, які можна вибрати тут https://www.aks.ua/uk/catalog/akkumulyator-dlya-lektromashin-i-motociklov/primenenie/dlya-ups.  Всі вони мають схожу конструкцію і розрізняються тільки агрегатним станом електроліту і структурою сепараторів.

Батареї з рідким електролітом

Це найпоширеніші акумулятори у світі. Вони призначені насамперед для легкових автомобілів, оскільки мають найвищий пусковий струм і ідеально підходять для стартерів, яким потрібен короткочасний і при цьому потужний потік енергії. Однак батареї з рідким електролітом не можна залишати в розрядженому стані, оскільки вони швидко втрачають свої властивості і ємність. Найкраща рекомендація – ніколи не дозволяти напрузі падати нижче 12 В.



Також варто згадати, що ці типи акумуляторів найкраще витримують заряд великим струмом, тому що будь-який газ, який може виникнути, легко відводити.

AGM акумулятори

Конструкція AGM така сама, як у батареї з рідким електролітом, за винятком того, що кислота утримується між свинцевими пластинами в поглинаючих скломатах. Цей тип батареї ідеально підходить для циклічної роботи. Його можна регулярно розряджати і перезаряджати, не побоюючись надмірного зносу. AGM мають обмежену кількість робочих циклів, зазвичай 400 повних 100% зарядів і розрядів.

Найважливішою перевагою AGM-акумулятора є те, що його можна використовувати, наприклад, в електромобілях або інших пристроях, які потребують відносно великих струмів протягом тривалого періоду часу. Тому використовують акумулятори AGM у системах із високим постійним навантаженням. Знайти такий акумулятор з напругой 4В можна тут https://www.aks.ua/uk/catalog/akkumulyator-dlya-lektromashin-i-motociklov/napryazhenie/4v.

Гелеві акумулятори

Гелева батарея має рідкий електроліт, концентрований кремнеземом. Така конструкція забезпечує найкращі робочі параметри під час повільного розряду. Ця характеристика продуктивності найкраще працює у фотоелектричних системах живлення, де час заряджання і розряджання набагато більший, ніж в автомобілях або електродвигунах.

Також варто зазначити, що гелеві акумулятори найкраще витримують глибокі розряди та час очікування між розрядженням і зарядкою. Як і акумулятори AGM, вони розраховані на 400 циклів при 100% повній розрядці. Обов’язково варто згадати, що такі конструкції найкраще заряджати невеликими струмами, оскільки існує проблема зі швидкістю відведення бульбашок газу, що утворюються.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #акумулятор, #живлення, #резерв
Коментарі





Інтерв'ю
Волонтерка з Тернополя Ольга Коновал про втрату чоловіка і дитини
22:10, 5 Листопада, 2024

Волонтерка з Тернополя Ольга Коновал про втрату чоловіка і дитини

ТОП новини тернопільщини: