Громадська організація «Європейська галицька асамблея», вшановуючи пам’ять загиблих у Великій війні, представила громадськості фотовиставку за результатами пленеру «Верхній Серет». Презентація відбулася в тернопільській пивній ресторації «Ковчег» 11-го листопада — в день поминання загиблих у Великій війні.
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
Під час пленеру, який організувала «Європейська галицька асамблея», тернопільські фотографи побували в селах Плотича, Чернехів, Мильно, Глядки та зафіксували оборонні споруди Великої війни. Свої світлини репрезентували фотографи Тарас Хлібович, Влад Кравчук, Віра Милян-Монастирська, Віталій Грех, Олександр Попов.
— Це знакові місця для вивчення історії краю із проекцією на світові події. Адже всі ключові події Великої відбувалися на Галичині. У сімнадцятому році про Тернопіль писали всі провідні газети, зокрема, про наступ Керенського. При штабі Південно-Західного фронту в Тернополі були акредитовані журналісти всіх провідних світових телеграфних агентств. Було б добре, якби про такі місця, де досі збереглися свідчення про події Великої війни, знали люди. Крім того, що ці місця можна було б використати для проведення екскурсій для школярів, варто було б використати їх туристичний потенціал, користь від того мали б сільські громади, — переконаний історик Сергій Ткачов.
– Завдячуючи участі у фотопленері, я ще раз переконалась, що люблю цю землю. На жаль, Галичина була і залишається буферною зоною між двома світами. Проте, сподіваюсь, оборонні споруди Першої світової слугуватимуть лише як нагадування про минувшину. Війна не пасує Галичині, це – моветон, — зауважує Віра Милян-Монастирська.
— Перше, чим був цікавий пленер, самим фактом поїздки по закапелках області, бо ми, по суті, мало знаємо про свій край. Друге, історичний аспект, побачити артефакти минулої війни це завжди цікаво. І третє — це все було «заточено» під фотографування. Люблю такі тури, коли на першому місці є можливість фотографувати, — зазначає Тарас Хлібович.
Невдовзі, виставка помандрує Галичиною, — її покажуть у Львові, Івано-Франківську, та на фестивалі культури прикордоння «Фольковисько» (хутір Гораєць, Польща).