Завтра, 21 травня, у Тернополі поховають Євгена Безкоровайного  – українського поета, публіциста, редактора, громадського діяча. Він був членом Національної спілки журналістів України та керівником Тернопільського обласного об’єднання спілки письменників України. Його пригадують як людину надзвичайно активну, продуктивну, емоційну. Він так поспішав жити, що його серце за ним не встигало. І 19 травня припинило битись. Вічна пам’ять.

 Це – так звана літня резиденція Євгена Безкоровайного – його кабінет, де він працював, коли за вікном тепліло. Тепер крісло голови Тернопільської обласної огранізації спілки письменників України – порожнє. Цю посаду він займав майже вісім років. Його підлеглі кажуть, смерть Євгена Івановича – величезна втрата, і пригадують, яким був.

 

– Як поет – надзвичайно цікавий і ніжний, до того ж ту ніжність він зберіг до останнього. Людина, яка чи не найбільше з усіх дуже добре знала ціну правди і ціну людської дружби і взаємної довіри, – пригадує поет, член Тернопільської обласної організації НСПУ Юрій Завадський.

 

– Такий був запальний. Люба погода – похмуро, зимова… Він прийде, 15 хвилин такої інформації дасть, що зал вже вгрівся, усмішка від вух до вуха. Бо він такий був імпульсивний, як то кажуть. Він нас підпалював на творчість, – розповів голова обласного літоб’єднання при ТОО НСПУ Зіновій Кіпибіда.

 

 

Євген Безкоровайний багато зробив для культури нашого регіону, хоча ніколи не афішував цього та ніколи особливо не прагнув слави. В умовах радянської системи захистив і врятував не одного, розповідають спілчани. За його головування місцева спілка письменників омолодилась і стала більш динамічною.

 

– Він ще тоді говорив, 2 роки тому, що я хочу омолоджувати спілку, я хочу робити все з вами. Давайте, я бачу, що ви рухаєтесь, вам треба підказати щось, помогти. Я все вам буду, двері завжди відчинені. І ми працювали, я зрозумів, що із цією людиною можна робити тернопільську літературу, і це було прекрасно. І ця звістка, що таке сталось, це був для мене не те що мінімальний, це був дуже великий шок.. – каже поет, наймолодший член Тернопільської обласної організації НСПУ Юрій Матевощук.

 

А ще – був активним журналістом, редактором, і дуже продуктивним поетом. 2012-му Євген Безкоровайний став людиною року. Хотів багато зробити, та не встиг. Серце поета зупинилось 19 травня. Вічна пам’ять.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Історії з фронту від “князівського” воїна про піхоту, військову хитрість та полонених
22:20, 11 Липня, 2024

Історії з фронту від “князівського” воїна про піхоту, військову хитрість та полонених

Блоги

ТОП новини тернопільщини: