Екс-голова Тернопільської облради Олексій Кайда причетний до земельного скандалу в Івано-Франківську?

Опубліковано:
26 Липня, 2016 о 08:24

В Івано-Франківську не на жарт розгорівся конфлікт між учасниками АТО та міською владою. Дійшло до того, що міський голова Руслан Марцінків назвав атовців рейдерами і звинуватив їх у тому, що вони працюють на будівельну мафію, пише ЗМІСТ з посиланням на ГК.

 У відповідь атовці заявили, що подаватимуть на мера до суду. «Вони реально збрехали» 8 липня на сесії Івано-Франківської міської ради депутати проголосували за те, щоб продовжити ТОВ «Передмістя 2000» оренду земельної ділянки площею 2,29 га на вул. Юліана Целевича для будівництва групи багатоквартирних будинків. І все б нічого, якби фірма не перебувала на стадії ліквідації, не мала боргів за несплату за землю та обманутих власників квартир. Крім того, цю земельну ділянку ще в травні просила спілка інвалідів АТО та міська асоціація учасників АТО для проекту «Житло». Таким чином, майже 100 сімей учасників та інвалідів АТО могли бути забезпечені квартирами.

 

Учасник АТО Тарас Кузь розповідає, що атовці, звертаючись до влади, просили розділити земельну ділянку на дві частини. На одній – дати можливість забудовнику добудувати будинок, а другу віддати для соціального житла атовцям. За його словами, учасники АТО неодноразово зустрічалися з заступником міського голови Олексієм Кайдою та іншими заступниками, говорили про те, що ця проблемна організація, якій хочуть продовжити оренду землі, має багато боргів, перебуває на стадії ліквідації, і заявляли, що вони проти того, щоб їй продовжували оренду.

 

«Усно нам сказали, що відправлять питання на доопрацювання, але насправді сесія прийняла інше рішення. Вони реально збрехали. Ми говорили, що будемо проти цього, але Кайда сказав, щоб людей не виводити на сесію, бо це питання не будуть розглядати на сесії. Вони зробили, як завжди, непорядно, в їхньому стилі», – продовжує він.

 

Крім того, за словами Тараса Кузя, атовці зустрічалися з головами всіх фракцій, крім «Свободи», і просили не голосувати за це рішення. «Отримали від усіх відповідь:«Добре, хлопці, ми вас підтримаємо». З усіх сторін нам пообіцяли і обманули», – підкреслює атовець. Тарас каже, що складається таке враження, ніби міськрада зробила це на зло учасникам АТО.

 

«Вони, пропихаючи рішення по Макогона, бачили, що ми помагаємо людям, і той проект, що ми просили, почали блокувати. У мене складається таке враження, що чим більше ми хочемо добитися справедливості, тим більше вони запихають нам палки в колеса», – міркує він. «Екстім», борги, недобудовані будинки Рішення міської ради вкрай обурило учасників АТО. Тому вони вимагали від мера накласти на нього вето або ж зібрати позачергову сесію і скасувати його. 13 липня атовці висунули вимоги до Марцінківа і хотіли передати їх йому особисто.

 

Однак секретарка повідомила, що міський голова перебуває за межами області. Активісти добилися, щоб пообіді з ними зустрілися його заступники Олексій Кайда та Микола Вітенко. Начальник управління земельних відносин Кирило Обладан повідомив, що документи щодо продовження договору оренди «Передмістя 2000» подано у встановленому законом порядку. У зв’язку з надходженням таких документів, а також гарантійного листа щодо зобов’язання сплатити заборгованість з оплати за землю (приблизно 250 тис. грн.), питання було внесено на розгляд на виконком та сесію.

 

«Законодавець станом на сьогодні не забороняє жодним чином поновлювати договір оренди землі у разі, якщо підприємство є банкрутом або якщо воно має заборгованість по платі за землю. Ділянка сформована як об’єкт в системі державного земельного кадастру. Вона однозначно неподільна і є цілісним об’єктом. На ній знаходяться об’єкти нерухомості, і орендар, який орендував її, згідно з законодавством, має переважне право перед іншими суб’єктами господарювання на отримання цієї ділянки на тих самих умовах і на той термін в оренду», – розповів чиновник. Обладан також додав, що є звернення від потенційних мешканців квартир щодо поновлення договору оренди, бо без відсутності договірних відносин фірма не може здати будинок в експлуатацію. Крім того, він зазначив, що раніше земельну ділянку надавали в оренду фірмі «Екстім ЛТД».

 

«Наскільки мені відомо, фірма «Екстім ЛТД» пройшла ліквідацію, а «Передмістя 2000» стало її правонаступником. І як правонаступник ця фірма зверталася щодо поновлення договору оренду. Здається, у 2012 році їм поновили оренду на два роки і в 2014 році вони зверталися за продовженням договору», – зауважив земельник. «Мене дуже обурює моральність цього питання. Є заборгованість, є всі чинники, які вказують, що так робити не можна, і тим не менше, ви продовжуєте оренду. У вас є повне моральне право відмовити у продовженні оренди у зв’язку із заборгованістю», – заявив Тарас Кузь.

 

Однак Олексій Кайда підкреслив, що ця фірма має переважне право на оренду та гарантійний лист про сплату заборгованості, причин відмовляти у продовженні оренди не було. Голова «Спілки добровольців АТО Прикарпаття» Василь Андріїв обурився, як можна було фірмі, яка має багатомільйонні борги перед фінансовими установами та не платить за оренду землі, продовжити договір і позбавити таким чином сім’ї інвалідів АТО квартир.

 

«На сесії вивели людей, які вклали гроші в квартири, і банкруту віддали 2 га нашої землі, а він кине ще 100 чи 200 вкладників. А можливо, і не кине. Може, фірми, наближені до влади, почнуть там забудовувати, і всі будуть дружно заробляти», – припустив Андріїв і поцікавився, чому не можна було відправити питання на доопрацювання, розділити землю та розірвати договір. Кирило Обладан відповів, що без згоди фірми земельну ділянку не можна розділити. Мовляв, це можна зробити тільки за згодою або ж втягуватися у довгі судові процеси.

 

«Нехай би судилися. Коли треба приймати незаконні рішення, то ви їх приймаєте. А щоб судитися з банкрутом «Екстімом», то – ой-ой, а що ж то буде!» – обурився Андріїв. «Займаєтеся рекетом і рейдерством» Наступного дня міський голова зібрав брифінг, на якому були присутні як активісти і журналісти, так і люди, які вклали гроші в будинок на вул. Целевича, та представники забудовника. Люди скаржились, що забудовник вже кілька років не здає будинок в експлуатацію і не дає їм документи на право власності. За їхніми словами, фірма-забудовник визначала термін здачі будинку на 2009 рік, потім – на грудень 2014 року, однак він ще досі не введений в експлуатацію. Вкладники побоюються, що якщо міська рада не продовжить оренду, то вони залишаться без квартир та грошей і знову будуть чекати хтозна скільки. «Зараз на всіх каналах вирізають прізвище Тимків (засновник та екс-директор будівельної фірми «Екстім» – ред.). Не вирізайте! Він зараз очолює Львівський бронетанковий завод. Він танки будує? Та він будинок не може добудувати!» – обурювався один із власників квартири у недобудованому будинку.

 

«Я кожен раз як приїжджаю до Івано-Франківська, то дивлюся на будівництво. Сьогодні вони вже перила привезли і щось роблять. Може, затримка справді якраз у тому, що вони не мають договору оренди і не хочуть гроші вкладати», –казав інший. Василь Андріїв наголосив, що фірма не виконує зобов’язань перед своїми вкладниками, і додав, що їм варто дати в оренду частину землі для того, щоб вони добудували будинок. «Ми за те, щоб дати можливість добудувати забудову під контролем міської влади. А другу земельну ділянку відвести, щоб не було прецеденту, що за рік-два з’являться ще сотні обманутих людей. Цю другу частину треба відвести під соціальне житло. Цим рішенням ми себе убезпечимо від того, що забудовник не буде продовжувати свої скандальні резонансні обмани. Ми готові спільно відстояти інтереси людей, але не готові віддати йому всю землю», – заявив він. Міський голова і люди хотіли почули думку представників забудовника. Вони спочатку відмовлялися говорити, але потім все ж зайшли в кабінет мера і пояснили, що готові за три місяці завершити всі роботи і видати свідоцтва на право власності. Якщо ж землю розділятимуть, попередили вони, то суди затягнуться на 3-5 років.

 

«Що краще: три місяці і свідоцтва чи 3-5 років невизначеності?» – риторично запитували вони. Відтак слово спробував взяти Василь Андріїв, але Руслан Марцінків його перебив: «Ви займаєтеся рекетом і рейдерством. Що, вам розказати, які забудівельники мали зайти, і ви квартири вже ділили? Ви працюєте на будівельну мафію, яка дає вам гроші. На Шевченка, який дає вам гроші. Ви не працюєте на людей». Андріїв попросив розповісти про це детальніше і навести приклади, однак мер відмовився. Лише сказав, що Андріїв виконує політичне замовлення від Шевченка та будівельної мафії, додавши: «Це моя позиція!»

 

Зрештою, Марцінків вирішив таки дати забудовникові три місяці, щоб він нарешті добудував будинок. «Ми не зліземо з них, щоб вони зробили всі роботи», – пообіцяв мер.

 

«Будемо йти до кінця» «Наші намагання врегулювати це скандальне рішення розподілом мер назвав «замовленням будівельної мафії». Більше того, учасників АТО і мене зокрема назвав «рейдерами». Проекти «Житло» воїнам АТО від міської асоціації учасників АТО назвав «віджимом» землі. В кого, цікаво? У «Свободи»? Чи їхніх спонсорів?» – обурювався, коментуючи ситуацію, Василь Андріїв.

 

«Ми подаємо в суд на мера міста Руслана Марцінківа та вимагатимемо публічного вибачення», – заявив голова «Спілки добровольців АТО Прикарпаття».

 

А також додав, що активісти вимагають звільнити заступника міського голови Олексія Кайду, який відповідає за земельний напрям, адже це він готував та аналізував скандальні рішення. Крім того, Василь Андріїв повідомив, що скаргу на це рішення учасники АТО написали генпрокурору Юрію Луценку. А новопризначеному прокурору Івано-Франківської області Олександру Стратюку мають вручити її при знайомстві. «В будь-якому випадку ми будемо йти до кінця», – резюмував він.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Історії з фронту від “князівського” воїна про піхоту, військову хитрість та полонених
22:20, 11 Липня, 2024

Історії з фронту від “князівського” воїна про піхоту, військову хитрість та полонених

Блоги

ТОП новини тернопільщини: