До пенсії вже нині доживають лише 59% українців

Опубліковано:
16 Січня, 2015 о 09:38

Нова статистика підтверджує, що кількість чоловіків, які не доживають до виходу на пенсію, — збільшується Показник смертності серед українських чоловіків віком від 40 до 60 років вражає. З кожної тисячі представників відповідної вікової групи до 60-ти не доживає 241.

 



У сусідній з нами Польщі цей показник становить 154 на тисячу. А, наприклад, у Швеції — лише 54. Такі дані оприлюднили фахівці Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України. Прокоментувати ситуацію “Експрес” попросив наукового співробітника Інституту, вченого секретаря відділу Олену Палій.

 

— Який загалом відсоток чоловіків та жінок в Україні має можливість дожити до пенсійного віку? Наскільки різняться ці дані з відповідними даними європейських країн?

— Згідно з останніми даними, в Україні до 65-річного віку доживають 59% чоловіків і майже 83% жінок. Для порівняння, у Польщі – 73% чоловіків і близько 83% жінок, у Франції – 77% чоловіків і майже 89% жінок, у Великобританії – 86% чоловіків і 91% жінок, у Швеції – 89% чоловіків і близько 93% жінок. Вдумайтеся тільки в ці числа, ще раз порівняйте їх з українськими!

 

— Чим можна пояснити такий високий показник смертності серед чоловіків середнього віку в Україні?

— Причин такої ситуації декілька. Це передусім не надто відповідальне ставлення чоловіків до свого здоров’я – вони відчувають меншу відповідальність за те, щоб виростити й виховати дітей, частіше зловживають курінням чи вживанням спиртного. Водночас даються взнаки не завжди належні умови праці на виробництві – у нас досі зберігається велика кількість робочих місць зі шкідливими умовами, і їх займають здебільшого чоловіки. Крім того, у нас досі триває період переходу до ринкової економіки. Тим часом у країнах, які зуміли пройти цей шлях значно швидше і впровадили реформи (а це країни Балтії, Польща, Чехія, навіть Румунія), вищі вимоги до безпеки праці, вищий рівень життя населення. Там значно швидше, ніж в Україні, знижувалася смертність і підвищувалася середня тривалість життя.

 

— Чи має шанси Україна найближчим часом вийти на рівень згаданих країн за показниками тривалості життя? — Навряд. Тому що українці переживають нині напруження і стреси – щодня ми чекаємо відомостей зі сходу країни, стежимо за тим, що там відбувається. Це призводить до погіршення самопочуття, до загострення серцево-судинних хвороб. Ситуація може змінитися, якщо люди побачать перспективу в Україні. У колишніх комуністичних країнах Центрально-Східної Європи показники тривалості життя стали поліпшуватися уже тоді, коли в них з’явилася впевненість у вступі до ЄС.

 

Наталія ВАСЮНЕЦЬ

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі





Інтерв'ю
«Вчасна домедична допомога на полі бою – це врятоване життя як побратимів, так і своє власне», - бойовий медик
10:20, 21 Жовтня, 2024

«Вчасна домедична допомога на полі бою – це врятоване життя як побратимів, так і своє власне», – бойовий медик

ТОП новини тернопільщини: