На Тернопільщині 9 днів перебували діти із Великої Новосілки Донецької області. Проживали у дитячому будинку-інтернаті Тернополя, побували у літніх таборах, замках, відомих духовних центрах, зокрема у Почаївській Лаврі та Марійському духовному центрі с. Зарваниця.
Перегляньте також:
- ЗСУ готують новий формат контракту привабливий для молоді
- Презентація книги «Замки Тернопілля» об’єднала місцеву інтелігенцію
Особливо хлопці та дівчата задоволенні ставленням людей. Аліна Прокопчук зауважує: «Нас дуже добре прийняли та поселили в будинку-інтернаті, там надзвичайно гостинні працівники та й просто пересічні люди на Тернопільщині – щирі й хороші, усі нас запитували звідки ми, чи подобається нам область. Вразило мене і те, що дуже багато у вас цікавих церков, такий красивий духовний край з позитивною атмосферою. Хотілося б приїхати сюди ще».
Подруга Аліни – Ольга Бариш додає, що багато жителів Донеччини застерігали їх не їхати на захід України, мовляв – там багато жорстокості та агресії, і це може становити загрозу їх життю. «Було чимало противників поїздки на захід, – каже Ольга, – говорили, що нас тут не сприймуть, що ми тут чужі, але насправді це не так, і ми в цьому не переконалося. Ніхто тут не їсть людей – у прямому значенні, адже саме так говорять у Росії про «бандерівців», ми навпаки відчули себе як вдома, відчули, що реально розмежування між сходом і заходом немає. З Тернополя ми ще поїдемо у Львів на 2 дні, і хочу сказати, що перебувати мені тут дуже приємно, у мене є родичі зі Львова, західна Україна – це земля, звідки пішло моє коріння, мій рід, і це така ж моя Батьківщина, як і Донеччина, де живу від народження».
Дівчата і хлопці подякували усім, хто для них проводив екскурсії, забезпечував проживанням, харчуванням, хто просто гарно їх прийняв і залишив позитивні враження. А представники влади на прощання подарували дітям сувеніри на згадку і запросили приїжджати ще.