На 3-тє пленарне засідання 52 сесії Тернопільської облради зібралися 68 депутатів. Розпочалося засідання хвилиною мовчання за загиблими краянами у зоні проведення АТО. Загалом розглянули понад 40 важливих для області проектів. Зокрема, прийняли “Програму соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільської області на 2015 рік”, яку представив голова обласної державної адміністрації Степан Барна. Ця програма передбачає сприяння підприємництву, створення робочих місць, відновлення спиртової галузі та цукровиробництва, оновлення влади та інші пункти. Що стосується сфери культури – вирішили виділити кошти на оновлення табличок на пам’ятках культури, реконструюють міст у Збаразькому замку, щедо оновлять і Вишнівецький замок. Депутати дійшли спільної думки, що історичну частину Тернополя варто зберегти, а палац Бадені у Заліщиках – відбудувати.
Перегляньте також:
- Аортальний стеноз: тернопільський кардіохірург розповів коли варто звернутися до лікаря
- У Тернопільському краєзнавчому музеї нагородили лауреатів Всеукраїнської премії Братів Лепких
Жваве обговорення та непорозуміння між депутатами викликав Проект про передачу сміттєсортувальної лінії СЛ-1 комунальному підприємству Тернопільської міської ради. Громада Малашівців, де знаходиться сміттєзвалище, замовлення на експлуатацію лінії не подавала. Крім того жителі Малашівців погодились на добровільне об’єднання громад. Отже, тепер рішення має приймати об’єднана громада. Наразі сортувальна лінія зберігатиметься на складі, бо технічної документації на її експлуатацію немає. За передачу сміттєсортувальної лінії СЛ-1 комунальному підприємству Тернопільської міської ради народні обранці не проголосували.
Одноголосно підтримали звернення Вінницької обласної ради щодо перегляду рішення про підвищення тарифів на енергоносії для населення та суб’єктів господарської діяльності. Мова йде про те, що підвищенню тарифів на енергоносії мали б передувати жорсткі заходи щодо припинення корупційних схем в енергетичній сфері України, які продовжують діяти, що необхідно терміново забезпечити прозоре тарифоутворення на рівні окремих громад (це стосується води, тепла, вивозу ТПВ, прибирання прибудинкових територій). Також мають на меті заборонити діяльність посередників у наданні комунальних послуг.
Вирішували на сесії і долю тернопільського аеропорту. Депутати звернулися до Кабінету Міністрів України щодо вилучення державного підприємства «Тернопільське державне авіаційне підприємство «Універсал-Авіа» з переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації у 2015 році.
Прийнято рішення “Про внесення змін та доповнень до обласної комплексної програми соціальної підтримки малозахищених верств населення „Турбота” на 2011-2015 роки”, відповідно до якого із залученням представників громадських організацій і волонтерського руху створять робочу комісію з надання разової грошової допомоги з фонду Тернопільської обласної ради сім’ям учасників антитерористичної операції в частині забезпечення реалізації заходів, пов’язаних з реабілітацією за межами України”. Адже триває співпраця з Автономною Республікою Аджарія (Грузія) у рамках підписаної минулоріч Угоди про співробітництво. Голова обласної ради Василь хомінень наголосив, що 20 наших поранених бійців протягом двох тижнів уже пройшли реабілітацію на курортах Аджарії і нещодавно з Аджарії надійшов лист від голови Верховної Ради Аджарії Автанділа Беридзе, у якому грузини підтвердили готовність прийняти у себе дітей та родини військовослужбовців. За словами Василя Хомінця, такі проекти дуже вартісні для грузинської сторони – оздоровлення бійців обійшлося у майже мільйон гривень.
Сесія надала спецдозволи на користування та розробку надр товариству з обмеженою відповідальністю «Каменяр і К» (смт Дружба Теребовлянського району), товариству з обмеженою відповідальністю «Камінь Галичини» (с.Струсів Теребовлянського району), для розробки Новиківського родовища будівельних пісків Збаразького району та надпису на копії топографічного плану родовища на товариство з обмеженою відповідальністю «Тернопільське ремонтно-будівельне управління № 4» (м. Тернопіль). Депутати дозволили передати чи списати певне комунальне майно (“Про надання комунальному закладу Тернопільської обласної ради «Тернопільська університетська лікарня» дозволу на списання з балансу медичного обладнання”, “Про надання комунальній установі Тернопільської обласної ради «Тернопільська обласна дитяча лікарня» дозволу на списання з балансу медичного обладнання).
На засіданні директор департаменту фінансів ОДА Степан Скибиляк повідомив, що обласний бюджет за перше півріччя буде виконано.
Депутати ухвалили рішення про будівництво, реконструкцію та ремонт автомобільних доріг, у тому числі до історично важливих місць області, зокрема до хутору Лози на Бережанщині та село Антонівці на Шумщині. Також до списку автошляхів, які оновлять, увійшли : дорога на вул. Заболотівка (під’їзд до печери “Кришталева”), вул. Зелена у селі Гнилиці Підволочиського району, вул. Мирна в селі Чернилівка Підволочиського району, вул. Міцкевича в смт. Залізці Тернопільського району, вул. Східна та Центральна в с. Городище Зборівського району, вул. Іванівка, Вербова, Героя України І.Костенка с. Зубрець Бучацького району, С200101 Жовнівка-Коржова км 0+000-10+500, С201302 Підгайці-Шумляни км 0+000-18+150, автомобільна дорога Озерна-Городище, дорога місцевого значення Андрушівка-Стіжок тощо. Депутати внесли доповнення (Олександр Стадник) – вул. Гоголя у Чорткові.
Народні обранці ухвалили звернення до керівництва держави щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та збереження чинної системи оподаткування сільськогосподарських товаровиробників. А саме, у зверненні йдеться: “Чиї інтереси переслідуються зняттям з 2016 року мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення? Звісно, що не українських селян і фермерів, малих і середніх підприємців, які внаслідок різкої – в 2,5 рази – девальвації гривні та наступного зростання цін втратили заощадження і не мають вільних коштів для того, щоби взяти участь у приватизації землі…Єдиними групами, зацікавленими у форсуванні приватизації землі, є аграрні олігархи і великі транснаціональні агрокомпанії, які, користуючись глибокою економічною кризою та зубожінням українців, сподіваються скупити українські землі задешево. Узаконення торгівлі землею сільськогосподарського призначення – це пряма загроза для її відчуження на користь олігархічного або чужоземного капіталу та перетворення України на сировинну колонію, в якій українці опиняться в статусі наймитів “на нашій не своїй землі”, а держава втратить вплив на внутрішній продовольчий ринок. Сьогодні наші воїни на Донбасі ціною свого життя захищають українську землю від агресора, тож ми в тилу тим більше не маємо права допустити її відчуження великим олігархічним капіталом. Настійливо закликаємо внести зміни до чинного законодавства України щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення. Вважаємо, що на перехідний період необхідно вдосконалити інститут оренди землі, завершити її інвентаризацію, зробити все, щоби запрацював закон про земельний кадастр і забезпечити доступ до його публічної частини”.
Ряд питань перенесли на наступну сесію, а саме: “Про стратегію розвитку Тернопільської області на період 2020 року, “Про надання комунальній установі Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний протитуберкульозний диспансер» дозволу на передачу рентгенавтомобіля ГАЗ 66ПРФ02 та автомобіля ЗІЛ 5301 ЕО”, “Про передачу сміттєсортувальної лінії СЛ-1 комунальному підприємству Тернопільської міської ради «Екоресурси» у зв’язку із необхідністю доопрацювання чи створення та розгляду на тимчасових комісій. Ці питання не розглянули, оскільки вони потребують доопрацювання і створення та розгляду на тимчасових комісіях.
Катерина Богуславська