У п’ятницю, 12 червня в Бучачі під гаслом «Наша держава – житниця не лише Європи, а й усього світу» відбувся День поля. Це свято вже стало традицією і на території нашої області проходить водинадцяте. Гостей-аграріїв з усієї України приймало товариство «Бучачагрохлібпром». День поля – це, перш за все, обмін досвідом, тож приїхали партнери товариства, провідні сільськогосподарські фірми та компанії, що спеціалізуються на виробництві техніки, засобів захисту рослин, а також вітчизняні та іноземні науковці. Приїхав висловити свою підтримку і вдячність директорові ТзОВ «Бучачагрохлібпром» П.І. Гадзу й голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.
Перегляньте також:
- У Теребовлі тимчасово закриють переправу біля реконструйованого моста
- Спортсмен з Тернопільщини здобув нагороду на Кубку з рукопашного бою у Чернівцях
– Підприємство нині є одним із лідерів аграрної галузі України і зупинятися на досягнутому не збирається, – розповідає Петро Іванович Гадз. – З першого серпня ми започатковуємо новий проект з виробництва екологічно чистої сільськогосподарської продукції. Організовуємо кооперативний рух Бучаччини і розвиватимемося у трьох напрямах. Перший із них – тваринництво, птахівництво, тобто прийом молока від людей, надання послуг по осіменінню, купівля тварин. Другий напрям – садівництво, ягідництво, а третій – рослинництво, овочівництво. Не сумніваюся, що провідний досвід європейських країн приречений на успішне втілення в Україні. В Італії, наприклад, кожен кооператив має свою інфраструктуру. Завдання селянина – виростити, а кооперативу – шукати ринки збуту, контрактувати продукцію, об’єднуватися і продавати.
Крім того, поблизу Бучача у селі Трибухівці учасники заходу ознайомилися з технологією вирощування саду (площа саду сягає 605 га – авт.). Червоні яблука «Бучачагрохлібпрому» вже встигли зайняти свою нішу на вітчизняному ринку, а тому в недалекому майбутньому підприємство планує виходити на світовий ринок. Зокрема, основний ринок на який будуть орієнтуватися – Індія, адже там велика кількість населення і не розвинене сільське господарство, а тому реалізувати продукцію буде значно легше.
– Я об’їздив майже всю Європу, – каже Петро Іванович. – У Польщі є фермери, які мають невеликі сади, п’ять, десять гектарів, і я запитував, які у них прибутки. Звичайно, однакового заробітку бути не може, кожного року по-різному, але з гектару вони мають близько 18 тис. євро. Поляки виробляють продукцію, не сидять на шиї у держави і країна економічно розвивається. Вони виробляють польське і продають польське, тому на сьогодні це країна, яка в Європі показує найбільші показники розвитку промисловості. У нас теж є все для цього – працьовиті люди, багаті чорноземи, тому перейнявши іноземний досвід ми допоможемо людям у селі заробляти на своїй праці.
Галина Кіт