Россільгоспнагляд з 22 жовтня вводить тимчасове обмеження на постачання з України, в тому числі транзитом через її територію, всіх видів піднаглядній рослинної продукції, випливає з повідомлення російської ветеринарної служби.
Раніше Россільгоспнагляд звернувся до української Держветфітослужбі з проханням до 21 жовтня надати інформацію про обсяги вирощеної цього року в Україні рослинної продукції та про площі, зайнятих під окремі культури, а також надати інші переконливі гарантії українського походження рослинної продукції, що поставляється Україні в Росію.
Запит був пов’язаний з різким збільшенням поставок рослинної продукції з України, а також з відсутністю або навмисним видаленням маркування з упаковки, що, на думку Россільгоспнагляду, може свідчити про поставки через Україну рослинних вантажів з Європейського союзу, які підпали під російські санкції.
До сьогоднішнього дня Россільгоспнагляд не отримав відповіді на свої запити від Держветфітослужби України, йдеться в повідомленні російської служби.
“Поставки знеособленої продукції невідомого походження порушують як основні принципи міжнародної торгівлі, так законодавство Митного союзу і Росії”, – йдеться в повідомленні Россільгоспнагляду. Ситуація ускладнюється тим, що в рослинній продукції, що надходить з України, виявляються карантинні для Росії об’єкти, зокрема, яблунева плодожерка і каліфорнійський трипс.
Ситуацію з поставками рослинної продукції обговорили в ході телефонних переговорів заступник керівника Россільгоспнагляду Олексій Саурін і начальник управління карантину рослин Держветфітослужби України Андрій Челомбітка.
Челомбітка висловив готовність відповісти на запити Россільгоспнагляду, заявивши, що “звичайним шляхом” або за узгодженими адресами електронної пошти Держветфітослужба їх досі не отримала, а ознайомилася з їх змістом на сайті Россільгоспнагляду.
В свою чергу, А. Саурін заявив, що підвідомчий Россільгоспнагляду Всеросійський центр карантину рослин після отримання інформації від Держветфітослужби ретельно вивчить її. Поки ж, за словами А. Сауріна, у Россільгоспнагляду немає ніяких підстав для відмови від введення захисних заходів.
Россільгоспнагляд запідозрив Україну в реекспорті овочів і фруктів з країн Євросоюзу, проаналізувавши статистику поставок. Зокрема, було виявлено багатократне збільшення поставок яблук, груш, томатів, огірків і слив.
Нагадаємо, Росія на початку серпня заборонила поставки деяких видів продукції (м’яса, молока, риби, овочів і фруктів) з ЄС, США, Канади, Австралії та Норвегії.