Прийняття соціально-збалансованого Державного бюджету на 2015 рік з врахуванням пропозицій профспілок щодо підвищення розміру державних соціальних стандартів вимагають в Уряду та ВРУ Тернопільська облрада та обласна профспілка. Через відміну 20-відсоткової надбавки педагогам за престижність праці та зростання заборгованість по зарплаті, бюджетники виходили на численні акції протесту, а соціальна напруга в суспільстві з кожним днем лише зростала.
Перегляньте також:
Для вирішення проблемного питання очільник Тернопільської обласної ради Василь Хомінець та голова обласної ради профспілок Тернопільщини Андрій Присяжний 3 грудня підписали спільні вимоги до КМУ, які спочатку пройдуть затвердження сесією облради, а пізніше будуть направлені керівництву держави.
– Зокрема, ми вимагаємо скасувати постанови Кабінету Міністрів від 25 березня 2014 року №88 та №89, згідно яких доплата учителям та бібліотекарям надається з місцевих бюджетів, адже саме це й призвело до напруженої ситуації в області серед освітян, так як не всі райони змогли здійснювати доплати… на Тернопільщині таких знайшлося аж шість, – роз’яснює ситуацію Василь Хомінець.
– Після численних звернень педагогів я направив телефонограму тодішньому голові парламенту для вжиття відповідних заходів. На сьогоднішній день проблему можна назвати вирішеною – уряд виділив на нашу область 50 мільйонів гривень на оплату праці працівників бюджетної сфери, в тому числі й з врахуванням доплати вчителям. Тому першим питанням 51-ої сесії облради стоїть прийняття цих коштів в обласний бюджет і направлення як дотацій бюджетам нижчого рівня, тобто розподіл між районами.
За словами голови обласної ради профспілок Андрія Присяжного, позитивні зрушення, що свідчать про покращення ситуації в області, відображаються і погашенням заборгованості по заробітній платі працівникам дорожніх господарств області.
– Наразі борг зменшився вже на 2,7 млн. гривень, тож маємо надію, що до кінця року він взагалі буде ліквідований. Крім того, дорожники вже не працюватимуть по декілька годин в день, як це було досі, а знову впродовж повного робочого дня, – зауважив Андрій Володимирович. – Вважаю, що якщо ми будемо порушувати проблему, то в скорім часі знайдеться і її вирішення. Ми подолали «бар’єр свободи», що дала нам революція Гідності, тож тепер черга за новообраним урядом та ВР будувати ту справедливу Україну, про яку вони говорили напередодні виборів до парламенту.
Отож, у підписаному документі сформовані наступні вимоги:
– не допустити зниження рівня життя населення при формуванні показників Державного бюджету України на 2015 рік;
– забезпечити розмір заробітної плати працівників бюджетної сфери згідно вимог чинного законодавства та запровадити Єдину тарифну сітку в повному обсязі;
– скасувати постанови Кабінету Міністрів від 25 березня 2014 року №88 та №89;
– припинити практику надання відпусток без збереження заробітної плати та застосування неповної зайнятості у бюджетних галузях;
– вжити заходів для повернення коштів ДП «Тернопільський облавтодор» за виконані роботи.
Підписання спільних вимог між обласною радою профспілок і Тернопільською облрадою – є першим кроком до подальшої командної роботи між двома сторонами, що передбачає й меморандум про угоду і посильну співпрацю. Таке рішення було прийнято для того, аби зняти соціальну напругу та не допустити подальших її проявів на Тернопіллі.
Лілія КУЛЕНИЧ