Адресу складу №2 допомоги воякам АТО в Тернополі нині, без перебільшення, знають у кожному селі області. Сюди, на вулицю Академіка Дністрянського, 10, звідусіль везуть газові балони, з яких волонтери виготовляють буржуйки.
Перегляньте також:
- Чорна звістка для Тернополя: загинув боєць Віталій Бабій
- “На щиті” додому на Тернопільщину повертається захисник Дмитро Самосюк
Конструкторська ідея буржуйки «Тернопіль-1» належить Тарасові Білану. В кресленнях її виконали завідувач кафедри графічного моделювання А. І. Пік та інженер з комп’ютерних мереж В. М. Чиж із Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя.(Фото, інформацію і технічні креслення викладено для всіх, хто має бажання допомогти українській армії, в електронній версії матеріалу на сайті vilne.org.ua).
Як зазначають на складі, буржуйка «Тернопіль-1» передбачена для невеликих підрозділів української армії, що постійно пересуваються з місця на місце. Основні переваги цього виробу — компактність, невелика вага (приблизно 17 кг), можливість кріплення на «броню». Для зручності до ручок приварені гаки, які дозволяють (навіть гарячою) кріпити буржуйку на корпус бойової техніки.
Зважаючи на те, що сільські ради, школи та клуби в селах нашої області дотаційні й опалюються здебільшого газом та електрикою, на складі №2 допомоги воякам АТО виникла ще слушна ідея.
— При темпах виробництва буржуйок, що нині є на нашому складі, ми задовольнимо потребу бойових підрозділів АТО в таких виробах за місяць-півтора, — каже Тарас Білан. — Але ж війна триває не тільки на фронті! Оскільки практично кожне село передає на склад 10—15 балонів (близько 30 буржуйок для АТО) та арматуру, ми могли б виготовити для кожного села безкоштовно по одній—дві великі буржуйки та офіційно передати їх на баланс громади (через рішення сесії). Буржуйки виготовлятимуться з врахуванням потреб кожного приміщення. Так ми робимо, коли виготовляємо для потреб кожного підрозділу АТО. Дрова в селі є, то ж проблем з теплом не буде. Навіщо спонсорувати Росію і Путіна, купуючи їхній газ?
Отож, громадо, варто зголоситися: щоб і з теплом бути, і від енергозалежності від «північного сусіда» хоч трохи позбутися. Телефон складу — (068)587-45-53, з технічних питань виготовлення буржуйок — (067)996-32-58.
Віра КАСІЯН.
«Вільне життя плюс», №95 (15623) від 26.11.2014 р.