На ділянках, де ще минулого року росли дерева й зеленіла трава, сьогодні будмайданчик. Одну з них підприємець отримав під садівництво, іншу взяв в суборенду. Новобуд з’явиться перед людськими вікнами багатоповерхівки
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Вулиця Живова популярна серед охочих збудувати там комерційну нерухомість, адже автовокзал та ринок забезпечують сотні потенційних клієнтів. Тож не дивно, що будувати починають там, де, здавалося б, не наважаться.
Підготовчі роботи для будівництва стартували в листопаді минулого року під вікнами мешканців будинку на Живова, 6.
Люди написали кипу скарг
Робітники зрізали дерева, зокрема й фруктові. А на місці, де зеленіла трава і людські клумби, вирили траншеї чи то під фундамент, а чи під труби.
– Люди не піднімали шуму, бо думали що то може якісь ремонтні роботи з комунікаціями, чи, можливо, якась парковка, – сказала після старту робіт мешканка, яка назвалась Іриною Раденко. – Але коли під сокиру пішли дерева, зрозуміли що й до чого. Може журналісти поможуть дізнатися хто і що будує. А головне, як можна будувати щось на прибудинковій території людям під вікнами. Бо ж поки ми всі зрухаємось, згуртуємося, то вже перший поверх вибудують.
Мешканці будинку не знали хто і що робить. Переконують, що їх ніхто не питав. Крім того вірили, що зелений клапоть під вікнами – їх територія. Та на дійсності все не так…
У 2013 році міська рада надала підприємцю Миколі Васильчишину містобудівні умови і обмеження забудови ділянки. Це документ, зокрема, на основі якого інспеція архітектурно-будівельного контролю дає добро на будівництво. Згідно з містоубдівними умовами, передбачене будівництво магазину з офісними приміщеннями. Площа ділянки, на якій з’явиться новий об’єкт – майже 6,5 сотих. За інформацією мешканців, які уже почали протестувати в різні інстанції, будівля матиме три поверхи. Тобто, мешканці нижніх поверхів житлового будинку, після завершення будови, з вікон милуватимуться стіною новобуду до якого, при бажанні, й доплюнути можна буде.
– Люди з майже усіх квартир підписались в петиції проти будови, – каже мешканка Світлана (прізвище редакції відоме – авт.). – Звернулись до депутата обласної ради, яка подала запити і звернення в міську раду, екологічну інспекцію бо ж вирізали дерева. Звернулася в інспекцію сільського господарства, бо ж зняли верхній шар грунту, в інспекцію держархбудконтролю, яка чомусь дозволила будову під вікнами. Також депутат проводила зустріч з представниками міської ради і ЖЕКу. Там дійсно є порушення і всі переводять стрілки одне на одного. Є заява в міліцію. Тепер чекаємо реакції і сподіваємось на об’єктивний підхід. Просто варто прийти на місце і подивитись.
Ще три сотих під садівництво
Ділянку, на якій будуватимуть, підприємець отримав не напряму у міськради. Взяв її в суборенду в іншого підприємця – Оксани Назарук, пояснили нам у відповідь на запит у тій же міськраді. Проте суборенду, оскільки земля комунальна, погоджувала саме міська рада.
Пан Васильчишин, який має намір будувати, володіє ще однією ділянкою поряд. Мова про три сотих, які простягнулись смужкою навпроти вікон того ж житлового будинку лівіше. Землю підприємець отримав також у 2013 році безоплатно, для садівнитва(!!!). Отож садово-городньому дозвіллю, вочевидь, є місце навіть в центрі міста… Та фруктовими деревами чи грядками чоловік не займався, або ж займався недовго і вже наступного року міська рада змінила цільове призначення ділянки з формулюванням”для будівництва закладу торгівлі”. Щоправда, міська рада затведила розрахунок розміру втрат сільськогосподарського виробництва, яку змушений був сплатити чоловік. А витратив він на цих три сотих аж 2266 гривень. Таким чином зараз в підприємця є дві ділянки поряд загальною площею близько 9,5 сотих. Розпитати самого пана Васильчишина про будівельні наміри та отримання ділянок нам не вдалось. На бізнес-довідках та в соцмережах його контактів не знайшли. У держреєстрі фізичних осіб підприєців контактні дані не вказані. На місце будівництва виїзжали двічі, але працівників, які б допомогли з контактами до пана Миколи, не було. В рішеннях міської ради ця інформація також відсутня, адже це персональні дані. Якщо чоловік має намір висловити свою позицію та відповісти на декілька запитань, ми надамо таку можливість.
Закликаємо правоохоронців перевірити ситуацію з виділеннями ділянок, а також відповідність будівельних намірів законам. Підприємцю, напевно, було нелегко і недешево отримати землю та право будувати, але інтереси міста та людей, які там живуть – важливіші, які і Закон. Результати перевірки просимо надіслати в редакцію за адресою вул. Дубовецька 1Б. Їх, а також відповіді на звернення людей ми висвітлимо.
До речі, біля сусіднього житлового будинку на Живова “на око” близько 30 сотих під травою і деревами. З таким підходом міської влади до справ і там, як підозрюємо, з часом може початись забудова. Радимо людям подбати про офіційне закріплення прибудинкової території, приміром, через створення ОСББ.