Борщівщина у графіці Тетяни Окальської

Опубліковано:
9 Вересня, 2016

Унікальне видання під такою назвою побачило нещодавно світ в одному із видавництв.

 

Художник-графік, майстер сучасного образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Тетяна Окальська ілюструвала глянцевий календар своїми графічними роботами, на яких зображено руїни замку у Кудринцях, печерний храм у Монастирку, дзвіницю у Сапогові, панський палац у Дзвенигороді, готичні костели в Озерянах і Лосячі, та ще багато історичних пам.яток краю.

 

Зізнається, що ідею видати календар виношувала декілька років. Найважче було віднайти кошти на видання, адже поліграфічні послуги видавництв сьогодні дуже дороговартісні. Однак у Тетяни Окальської є багато друзів і поціновувачів її творчості, які розуміють, що таланти потрібно підтримувати. За сприяння голів Борщівської районної ради та райдержадміністрації Івана Кобилянського і Людмили Юзьків, начальника відділу культури Ольги Журавінської, керівника апарату районної ради Павла Андрушківа, а також друзів – Олега Левицького, Петра Довгошиї та Аліни Фрайнд давню мрію художниці вдалось втілити у життя, заодно й продемонструвати усю красу Борщівського краю для гостей, туристів. Дуже приємно, що очільники району підтримали цей проект і продемонстрували розуміння.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У дарунок церкві – вишита ікона

 

Щоб дати коротенький опис кожної історичної пам`ятки, авторці календаря довелося перечитати стоси довідкової літератури, аби уникнути неточностей чи перекручень. На урочистій презентації художниця розповіла: у процесі роботи спілкувалася і радилася з багатьма людьми. Упорядкувати видання допомагали історики, журналісти, краєзнавці, науковці. Коли працювала на пленерах, часто підходили місцеві жителі і розповідали щось цікаве про костел чи церкву, дзвіницю чи замок. Багато почерпнула для себе і з цих розповідей.

 

 Тетяна Окальська є активним членом художньо-мистецького об`єднання «Потік», що діє  при Борщівському краєзнавчому музеї, організувала десять персональних виставок своїх робіт у Борщеві і різних містах України. Брала участь у багатьох колективних виставках.  У 2006 та 2008 роках удостоєна дипломів  ІІ і ІІІ ступенів мистецьких премій  ім. Ярослава Музики. У 2013 році нагороджена ювілейною медаллю УПЦ КП « 1025 років хрещення Руси-України» – за відродження духовності.

 

Приємно, що і цьогоріч Тетяна Окальська, з нагоди 25-ї річниці незалежності України, була нагороджена ювілейною медаллю Президента України.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади
13:58, 21 Квітня, 2024

Голова Андрій Смаглюк розповів про актуальне і наболіле Кременецької громади

Блоги

ТОП новини тернопільщини: